• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 25 Mayıs, 2022, Çarşamba 18:41

Web3 Oyunu Blocklords, 15 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Web 3 oyun stüdyosu MetaKings yaptığı açıklamada, piyasaya sürecekleri yeni oyun olan Blocklords için düzenledikleri finansman turunda 15 milyon dolar yatırım topladıklarını duyurdu. Web3 Oyunu Blocklords, 15 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Web 3 oyun stüdyosu MetaKings yaptığı açıklamada, piyasaya sürecekleri yeni oyun olan Blocklords için düzenledikleri finansman turunda 15 milyon dolar yatırım topladıklarını duyurdu. Düzenlenen finansman turuna katılan risk sermayeleri arasında Makers Fund, Bitkraft Ventures, Delphi Digital, Animoca Brands, Shima Capital, WW Ventures, Spartan Group ve Huobi Ventures gibi dev isimler bulunuyordu. MetaKings ekibi düzenlenen finansman turunda toplanan fonu, oyun geliştirme ve stüdyonun ilk oyunu Blocklords için bir pazarlama kampanyası için kullanmayı planlıyor. Blocklords, orta çağda geçen ve gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanan çok oyunculu çevrimiçi (MMO) Total War, Age of Empires gibi oyunlardan ilham alınan bir oyundur.

MetaKing kurucu ortağı ve CEO'su David Johansson yaptığı bir röportajda şunları söyledi:
Yapmaya çalıştığımız oyun, sıra tabanlı strateji ve aynı zamanda gerçek zamanlı strateji özelliklerine sahip ilk MMO büyük strateji oyunu olmasıdır.

Blocklords Nedir ?

Oyun endüstrisinin tecrübeli isimlerinde olan Johansson ve Nicky LI tarafından kurulan MetaKings Studio, ekibinde Electronic Arts ve Ubisoft gibi en iyi oyun stüdyolarında deneyime sahip 100'den fazla sanatçı, tasarımcı ve geliştiriciye sahiptir.

MetaKings Studio'nun yeni web3 tabanlı oyunu olan Blocklords ise, gerçek zamanlı savaşları, fantezi bilgisini ve ayrıntılı bir soy sistemini birleştirmeyi planlıyor. Oyuncular, beceriler geliştirebilen, ticaret yapabilen, savaşlara katılabilen ve evlilikler ve doğumlar yoluyla bir kan bağı oluşturabilen, non-fungible token (NFT) kahramanlara sahiptir. 

İlk hero mint işlemi bu yaz NFT'ler için karbon nötr katman 2 blok zinciri olan Immutable X platformunda gerçekleşecek.

Bitkraft ortağı Jamie Wallace düzenlenen bir basın açıklamasında şunları söyledi

MMO tabanlı oyunlar, daha çeşitli ve dinamik oyun içi ekonomilere izin verdikleri için blok zincir oyunları içinde net bir ürün pazarına sahiplerdir. Blocklords söz konusu olduğunda, sadece mevcut blok zincirinden daha derin bir oynanışa sahip değil ayrıca piyasadaki oyunlara da dayalıdır, ancak aynı zamanda çok çeşitli oyuncu türlerini cezbetmek için tasarlanmıştır ve sonuçta Web3 evrenindeki tüm kullanıcılara hitap eden daha kapsayıcı bir oyun yaratmaktadır.

Kripto para piyasasının çökmesine rağmen risk sermayeleri blok zinciri tabanlı oyunlara yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde blockchain oyun şirketi Azra Games'in 15 milyon dolar yatırım topladığını paylaşmıştık.