• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 05 Mayıs, 2022, Perşembe 21:37

Web3 oyun platformu LootRush, Finansman Turunda 12 Milyon Dolar Fon Topladı

Web3 oyun platformu LootRush, bugün paylaştığı bir gönderide Paradigm tarafından yönetilen finansman turunda 12 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Web3 oyun platformu LootRush, Finansman Turunda 12 Milyon Dolar Fon Topladı

Web3 oyun platformu LootRush, bugün paylaştığı bir gönderide Paradigm tarafından yönetilen finansman turunda 12 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Finansman turuna katılanlar arasında Andreessen Horowitz (a16z),  Axie Infinity, Plaid, Wildlife Studios, Dapper Labs, The Chainsmokers ve Vivi Nevo'nun kurucuları da dahil olmak üzere bir grup melek yatırımcı yer aldı.

LootRush Nedir ?

Geçtiğimiz yıl Anderson Ferminiano tarafından kurulan LootRush, Web3 tabanlı oyunları kullanıcıların, mobil kullanım kadar kolay hale getirmeye veya Steam gibi kolay bir şekilde video oyunu oynayabilmeyi planlıyor.

LootRush paylaştığı bir gönderide şunları söyledi:

Steam'de oyun oynamak, Steam istemcisini kurmak, istediğiniz oyunu satın almak ve ardından oynamak için indirmek kadar kolaydır. Genellikle, birkaç tıklamayla en yeni ve en iyi PC video oyununun keyfini çıkarırsınız.Ancak, web 3 teknolojilerini kullanarak video oyunları oynamak için oyuncular yüksek bir giriş engeli yaşarlar. Ve bu tür video oyunlarına olan ilgi hızla artmaya devam ederken, oyuncular amaçtan eğlenceye mümkün olduğunca kısa sürede, mümkün olduğunca az maliyetle geçmenin yollarını arıyorlar.

Şu anda LootRush platformu üzerinden sadece en popüler Web 3.0 oyunlarından biri olan Axie Infinity oynanabiliyor. Finansman turunda toplanan fon ile bu sayının artması planlanıyor.

Blok zinciri, NFT ve kriptoyu içeren blockchain tabanlı oyunlara ilgi artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde blockchain tabanlı oyun girişimleri olan Ola GG, T.E.A.M DAO ve InfiniGods finansman turlarında sırasıyla 8 milyon dolar, 5 milyon dolar ve 9 milyon dolar fon topladıklarını paylaşmıştık.