• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 02 Haziran, 2022, Perşembe 20:41

Web3 Oyun Evreni Chibi Clash, Özel Bağış Turunu Tamamladı

Fantastik web3 oyun evreni Chibi Clash yaptığı açıklamada, melek yatırımcıların ve girişim fonlarının katıldığı özel bir bağış toplama turunda 3 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Web3 Oyun Evreni Chibi Clash, Özel Bağış Turunu Tamamladı

Fantastik web3 oyun evreni Chibi Clash yaptığı açıklamada, melek yatırımcıların ve girişim fonlarının katıldığı özel bir bağış toplama turunda 3 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Özel bağış toplama turuna katılan isimler arasında Alliance, Genblock Capital, Jump Capital, C² Ventures, Kyros Ventures, NGC Fund, PANONY, PetRock Capital, Polygon Ventures, Shima Capital, Avocado DAO gibi dev isimler bulunuyordu.

Polygon Ventures Games BD Başkan Yardımcısı Urvit Goel yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Chibi Clash ekibi, eğlenceli ve bağımlılık yaratan PvP oyun deneyimleri tarafından yönlendirilen benzersiz bir web3 oyun evreni yaratıyor. Chibi Clash ile bu yolculukta olmaktan ve Polygon ağında çığır açan oyna ve kazan oyun ekosistemi geliştirmelerini tam olarak desteklemekten heyecan duyuyoruz.

Chibi Clash ekibi finansman turunda topladıları fonun, web3 üzerinde için oluşturulmuş bir sosyal oyun deneyimi, NFT tabanlı oyun, lonca lider panosu yarışmaları ve CLASH'ı kabul eden oyun içi öğeler için bir NFT pazarı dahil olmak üzere sayısız planını ortaya koyacak çok aşamalı bir oyun yol haritasındaki hedeflerini gerçekleştirmek için harcayacaklarını açıkladı.

Chibi Clash Nedir ?

Zynga, EA, Funcom ve Bandai Namco gibi şirketlerden oyun endüstrisindeki tecrübeli kişilerden oluşan bir ekip tarafından yönetilen Chibi Clash, eğlenceli ve oynaması ücretsiz oyun deneyimleri tarafından yönlendirilen bir web3 oyun evrenidir. Oyunun amacı ise, oyuncuların NFT'lerini toplayabilecekleri, kazanabilecekleri ve rekabet edebilecekleri sağlam bir oyun ekonomisi yaratmaktır. Chibi Clash Auto Battler ile başlayarak, Chibi Clash, web3 oyununu yeni nesil oyunculara tanıtacak çığır açan bir oyun ekosistemine genişlemeyi hedefliyor. 

Kripto para birimilerinin büyük düşüş yaşamasına rağmen yatırımcılar blok zinciri tabanlı oyunların popülaritesini göz ardı etmedi ve bu endüstriye yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde, NFT tabanlı play-to-earn (P2E) tanrı oyunu Apeiron'un, Solana tabanlı play-2-earn (P2E) oyunu Nyan Heroes'in ve Elrond blok zinciri üzerine kurulmuş P2E tabanlı blockchain oyunu Cantina Royale'ın düzenledikleri finansman turlarından sırasıyla 13.5 milyon dolar 7.5 milyon dolar ve 4.5 milyon dolar fon topladıklarını paylaşmıştık.