• BTC / USD$29.033,88 
  • ETH / USD$1.934,88 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$188,40 
Yatırım 06 Mayıs, 2022, Cuma 19:41

Untamed Planet, A Serisi Finansman Turunda 24 Milyon Dolar Fon Topladı

Untamed Planet, A Serisi Finansman Turunda 24 Milyon Dolar Fon Topladı

Blockchain tabanlı bir oyun girişimi olan Untamed Planet, Animoca Brands'ın yönettiği A Serisi finansman turunda 24 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Untamed Planet finansman turunda topladığı fon ile birlikte, Animoca Brands'in bir yan kuruluşlarından biri olan ve aynı zamanda bir mobil oyun firması olan nWay ile doğal yaşamı koruma çabalarına fayda sağlayan bir oyun oluşturmak için Untamed Metaverse adında metaverse evreninden ve non-fungible token (NFT) özelliğine sahip, 3D sürükleyici doğa oyunu yapmayı planlıyor.

Untamed Planet'in stüdyo başkanı Scott Bandy yaptığı açıklamada şunları söyledi

Web3 endüstrisinin gerçek dünyayı korumak için oyuncular tarafından dijital mülkiyete olanak tanıması için bu proje bir adım olacak. Animoca Brands ve Nway'den daha iyi ortaklar umamazdık.

Untamed Planet Nedir ?

2020 yılında kurulan Untamed Planet, dünyanın vahşi yaşam ekosistemlerini dijitalleştirdiğini ve dijital dünyaya katılımın gerçek dünyada korumaya doğrudan fayda sağladığı, eğlenceli, doğaya dayalı deneyimler yaratan bir girişimdir. Şirket, doğa için sürdürülebilir bağış kaynakları oluşturmak için Web3 teknolojisinden faydalanıyor.