• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Gündem 23 Haziran, 2022, Perşembe 18:33

Ünlü Şirket, Bu 3 Altcoin’i Dev Bitcoin Borsasına Taşıdı!

Sam Bankman-Fried tarafından finanse edilen Alameda Research, bu hafta FTX’e 370 milyon dolar aktardı. Bununla birlikte, 2 altcoin devi FTX’ten 700 milyon doların üzerinde kredi limiti aldı. Altcoin projeleri için daha fazla kurtarma paketi mi geliyor? FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu trade firması Alameda Research, bu hafta borsaya yaklaşık 370 milyon dolar aktardı. On-chain veri firması PeckShield, Alameda ve FTX arasında, aracının BUSD, USDC ve ETH dahil olmak üzere Ünlü Şirket, Bu 3 Altcoin’i Dev Bitcoin Borsasına Taşıdı!

Sam Bankman-Fried tarafından finanse edilen Alameda Research, bu hafta FTX’e 370 milyon dolar aktardı. Bununla birlikte, 2 altcoin devi FTX’ten 700 milyon doların üzerinde kredi limiti aldı.

Altcoin projeleri için daha fazla kurtarma paketi mi geliyor?

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu trade firması Alameda Research, bu hafta borsaya yaklaşık 370 milyon dolar aktardı. On-chain veri firması PeckShield, Alameda ve FTX arasında, aracının BUSD, USDC ve ETH dahil olmak üzere birkaç tokeni borsa cüzdanına taşıdığı bir dizi işlemi işaretledi. İşlemlerin arkasındaki amacın ne olduğu hemen belli değil. Ancak, FTX en az iki büyük kripto kredi sağlayıcısını kurtardıktan sonra geldiler.

İşlemlere göre FTX, Voyager Digital ve BlockFi’ye toplam 700 milyon doların üzerinde kredi limiti sağladı. Her iki borç veren de kripto fiyatlarındaki ciddi düşüşün ortasında likidite kriziyle karşı karşıya.

FTX çöküşü durdurmak istiyor, SBF’ye göre bunu yapmak zorundalar

Kurucu Sam Bankman-Fried yakın tarihli bir röportajda, borsanın çöküşe karşı büyük sorumluluk taşıdığını söyledi. Ancak bu hareket aynı zamanda FTX’e kripto piyasasında çok daha büyük bir hisse veriyor. Ayrıca Voyager anlaşmasının Fried’i firmadaki en büyük hissedar yaptığı bildiriliyor.

Ünlü Milyarder Bu Altcoin Projesine Gözleri Çevirdi!

SBF ayrıca Robinhood borsasının %7,6’lık bir paydaştır. FTX’in kurtarma paketleri, Voyager ve BlockFi’nin maruz kaldığı kripto hedge fonu Three Arrows Capital’da (3AC) potansiyel bir iflasın hemen ardından geldi. İflastan çökeceklerine dair endişeler piyasaya yayıldı. Bu da sonunda kripto fiyatlarını ve stışı derinleştirdi.

SBF, altcoin çöküşünü Federal Rezerv’in faiz kararlarına bağlıyor

Ancak Fried, piyasanın zayıflığını Fed’in faiz artışlarına bağlarken, oyunda daha fazla faktör var gibi görünüyor. Peki, piyasa zayıflığının arkasında Alameda mı var? 3AC’nin büyük bir kısmı ve kripto borç veren Celsius’un iflas riskleri, Lido Staked Ethereum (stETH) fiyatlarındaki zayıflıktan kaynaklanmaktadır. Hem 3AC hem de Celsius, tokeni teminat olarak kullanmıştı. Böylece fiyatları düştüğünde karşılayamadıkları marj tamamlama çağrılarıyla karşı karşıya kaldılar. Bu da pozisyonlarını tasfiye etti. Platformların stake ödülleri olan tokenlerin fiyatları düştü.

Ancak stETH zayıflığı Alameda’nın Curve’de yaklaşık 57 milyon dolarlık token takas etmesiyle aynı zamana denk geldi. Bu da bir likidite havuzu dengesizliğine ve token’ın sabitleyicisini Ethereum’a itti. FTX CEO’su Fried, konuyla ilgili spekülasyonları reddediyor. bitadam.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, SBF bu durumu “aptal bir komplo teorisi” olarak nitelendiriyor.