• BTC / USD$29.043,67 
  • ETH / USD$1.934,18 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$188,70 
Gündem 12 Mayıs, 2022, Perşembe 15:30

Tether’den USDT açıklaması: 2 milyar dolarlık ödeme işlemine yaklaşıyoruz

Özellikle bugün sabah saatlerinde, USDT’nin ABD dolarına karşı olan dengesinin negatif şekilde bozulabileceği iddialarının ardından yaşanan küçük çaplı panikle ilgili sabit coin’in ihraççısı Tether’den açıklama geldi. Şirket, en zor günlerinde bile müşterilerinin USDT vererek ABD doları alma taleplerini karşıladığını ve, ne şimdi ne de geçmişte hiçbir problem yaşamadığını belirtti. Tether’den USDT açıklaması: 2 milyar dolarlık ödeme işlemine yaklaşıyoruz

Gün içinde USDC ve BUSD gibi bilinen sabit coin’lerin USDT’ye oranla daha değerli hale gelmesi ve çeşitli sosyal medya iddialarının ardından Tether şirketinden resmi açıklama geldi. Web sitesinden yapılan açıklamada son 24 saatte USDT karşılığında ödenen ABD dolarının 300 milyon doları geçtiği ve şu anda da süreci devam eden 2 milyar dolarlık ödeme işlemi olduğu bilgisi verildi.

“En karanlık günlerde bile başarılı olduk”

Tether’in piyasada olduğu uzun zaman diliminde birçok beklenmedik olay yaşandığı ve buna rağmen hiçbir sorunla karşılaşmadan, izin verilen yargı bölgelerinde kimlik doğrulaması yapılmış müşterilere ödemelerin yapıldığı belirtilen açıklamada ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

“Tether, her zaman yaptığı gibi bu ödemeleri sorunsuz şekilde yapmaya devam edecektir. Tether; içinde nakit, nakde eşdeğer varlıklar, uzun dönemli Hazine tahvilleri, para piyasaları fonları ve ticari senetlerin bulunduğu, güçlü ve taviz vermeyen destekleyici varlıklar sayesinde piyasadaki en likit sabit coin’dir. Tether rezervlerinin değeri her gün açıklanmakta ve yine günden güne güncellenmektedir”

CTO Ardoino’dan mesaj: Bize olan güveni gördük

Sbaah saatlerinde 300 milyon dolarlık ödeme yapıldığını ilk olarak Twitter hesabından duyuran Tether ve Bitfinex borsası CTO’su Paolo Ardoino da siteden yayımladığı mesajda, piyasanın kendilerine olan güveni göstermesinden memnun olduklarını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“İlk, en büyük, en şeffaf, en yenilikçi ve en likit sabit coin olarak Tether, piyasanın kendisine olan güvenini gösterdiği için teşşekür eder. Biz, çabul gelişen bir endüstriyiz ve endüstri olarak da bu tür olaylardan her zaman ders çıkaracağız”