• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Kripto Para 22 Haziran, 2022, Çarşamba 13:12

Tether, İngiliz Sterlinine Sabitlenmiş Bir Stablecoin Başlatıyor

Tether, İngiliz sterlinine sabitlenmiş bir stablecoin piyasaya sürecek. Piyasa değeri açısından en büyük stablecoin olan USDT’nin şirketi Tether, yeni bir stablecoin piyasaya sürüyor. Yeni stablecoin ürünü İngiliz sterlinine 1:1 oranında sabitlenmiş olacak. GBPT olarak adlandırılcak… Tether, İngiliz Sterlinine Sabitlenmiş Bir Stablecoin Başlatıyor

Tether, İngiliz sterlinine sabitlenmiş bir stablecoin piyasaya sürecek.

Piyasa değeri açısından en büyük stablecoin olan USDT’nin şirketi Tether, yeni bir stablecoin piyasaya sürüyor. Yeni stablecoin ürünü İngiliz sterlinine 1:1 oranında sabitlenmiş olacak. GBPT olarak adlandırılcak olan ürün öncelikle Ethereum ağında piyasaya sürülecek.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Birleşik Krallık’ın blokzinciri inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulanması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz. (…) Dünya çapındaki kripto para kullanıcılarına en büyük stablecoin ihraççısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoine erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz.”

Bu, şirketin euroya sabitlenmiş EURT, Çin yuanına sabitlenmiş CNHT ve Meksika pezosuna sabitlenmiş MXNT’den sonra beşinci stablecoin ürünü.