• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 07 Haziran, 2022, Salı 23:30

Supercell Tarafından Desteklenen İlk Web3 projesi Oxalis Games, Finansman Turunu Tamamladı

İngiltere merkezli geliştirici Oxalis Games, yaklaşmakta olan Web3 sosyal simülatörü/çiftçilik RPG'si Moonfrost'u desteklemek için 4,5 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Supercell Tarafından Desteklenen İlk Web3 projesi Oxalis Games, Finansman Turunu Tamamladı

İngiltere merkezli geliştirici Oxalis Games, yaklaşmakta olan Web3 sosyal simülatörü/çiftçilik RPG'si Moonfrost'u desteklemek için 4,5 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Moonfrost, Clash of Clans, Hay Day, Boom Beach, Clash Royale gibi oyunların yapımcısı olan Supercell tarafından finansal olarak desteklenen ilk Web3 projesi olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Blocore tarafından yönetilen finansman turuna katılan şirketler arasında Supercell, Animoca Brands, Griffin Gaming Partners gibi isimler bulunuyordu.

Oxalis Games Nedir ?

Oxalis Games, Stardew Valley'in mobil versiyonundan sorumlu Bossa Studios ve The Secret Police'in eski kurucu ortağı Ric Moore ve Star Wars ve Disney'de sanat ekiplerinde çalışan Gina Nelson ve diğer önde gelen mühendisler tarafından ortaklaşa kuruldu.

Ric Moore yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Eğlencenin önce geldiği yeni nesil kripto oyunlarını inşa ediyoruz. Kalite ve kullanıcı deneyimi açısından çıtayı yükseltmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca NFT'lerle daha önce görmediğimiz bazı öncü şeyler yapıyoruz.

 

Kripto para piyasasının büyük düşüş yaşamasına rağmen yatırımcılar blok zinciri tabanlı oyunlara yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde, fantastik web3 oyun evreni Chibi Clash'ın, Solana tabanlı play-2-earn (P2E) oyunu Nyan Heroes'in ve Elrond blok zinciri üzerine kurulmuş P2E tabanlı blockchain oyunu Cantina Royale'ın düzenledikleri finansman turlarından sırasıyla 3 milyon dolar 7.5 milyon dolar ve 4.5 milyon dolar fon topladıklarını paylaşmıştık.