• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 25 Mayıs, 2022, Çarşamba 18:20

StarkWare Industries, D Serisi Finansman Turunda 100 Milyon Dolar Topladı

Blockchain teknolojisini daha ölçeklenebilir hale getirmek için çözümler sunan StarkWare Industries, paylaştığı gönderide D Serisi finansman turunda 100 milyon dolar yatırım toplayarak toplamda 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştıklarını duyurdu. StarkWare Industries, D Serisi Finansman Turunda 100 Milyon Dolar Topladı

Blockchain teknolojisini daha ölçeklenebilir hale getirmek için çözümler sunan StarkWare Industries, paylaştığı gönderide D Serisi finansman turunda 100 milyon dolar yatırım toplayarak toplamda 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştıklarını duyurdu. StarkWare Industries'in bu finansman turu,  50 milyon dolarlık C Serisini tamamlamasından sadece altı ay sonra geldi ve değerlemesini 2 milyar dolardan 8 milyar dolara yani dört katına çıkardı. Tiger Global tarafından düzenlenen finansman turuna katılan yatırım şirketleri arasında Greenoaks Capital ve Coatue gibi dev isimler bulunuyordu. StarkWare Industries ekibi düzenlenen finansman turunda toplanan yatırımı, ürün ve iş geliştirme için kullanmayı planlıyor.

StarkWare'in kurucu ortağı ve başkanı Eli Ben-Sasson yaptığı bir röportajda, StarkWare'in D Serisi finansman turunun, son kripto piyasası çöküşünün tam ortasında "tam anlamıyla LUNA çöktükten sonra" gerçekleştiğini belirterek bu 100 milyon dolarlık finansman turunun, yatırımcının blok zinciri altyapısı iyileştirmelerine duyulan ihtiyacını gösterdiğini söyledi.

StarkWare Industries Nedir ?

2017 yılında kurulan StarkWare Industries Ethereum blok zinciri için ölçeklendirme ve güvenlik çözümleri sağlamayı hedefliyor. StarkWare Industries ekibi, blockchain'in daha verimli kullanımını sağlamayı amaçlayan "STARK" matematiksel sistemleri aracılığıyla yeni ürünler oluşturmaktadır. Kolodny, geçtiğimiz yıl kadrosunu yaklaşık 50 kişiden 85 kişiye çıkardığını söyledi.

STARK, Ethereum blok zincirine gönderilen bilgi miktarını azaltarak ücretleri düşürerek blok zinciri tıkanıklığını en aza indirerek işlemleri hızlandırmaktadır. Eli Ben-Sasson yaptığı röportajda bugüne kadar, Ethereum blok zinciri ağına eklemeden önce STARK aracılığıyla sıkıştıran platformu StarkEx'te yaklaşık yarım trilyon dolar işlem gördüğünü paylaştı.

Coatue genel ortağı Luca Schmid basın açıklamasında.

Blok zincirlerindeki yüksek işlem ücretleri ve sınırlı bant genişliği, günümüzde kriptonun toplu olarak benimsenmesini engelliyor. StarkWare Industries , blockchain uygulamalarının milyonlarca müşteriye sorunsuz bir şekilde hizmet vermesine izin vereceğine inandığımız Validity Rollups ile bunu çözüyor.