• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 24 Mayıs, 2022, Salı 19:44

Pebble, Finansman Turunda 6.2 Milyon Dolar Fon Topladı

Paranızı biriktirmeniz, harcamanız ve göndermeniz için size ödeme yapan blockchain tabanlı ilk finansal ürün olan Pebble, bugün paylaştığı açıklamada düzenlenen finansman turunda 6.2 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Pebble, Finansman Turunda 6.2 Milyon Dolar Fon Topladı

Paranızı biriktirmeniz, harcamanız ve göndermeniz için size ödeme yapan blockchain tabanlı ilk finansal ürün olan Pebble, bugün paylaştığı açıklamada düzenlenen finansman turunda 6.2 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Düzenlenen finansman turuna katılan risk sermayeleri arasında arasında Lightshed Ventures, Soma Capital, Eniac Ventures, Global Founders Capital, Montage Ventures, East Ventures, Cadenza Capital, The House Fund, Spice Capital gibi dev isimlerin yanı sıra NFL süperstarı Odell Beckham Jr katılım sağladı. 

Pebble Nedir ?

Kurucu ortağı ve CTO'su olan Sahil Phadnis tarafından kurulan Pebble kişisel finansa yeni bir standart getirme vizyonu ile hayata geçmiş durumda. Pebble'ın en büyük avantajlarından biri ise banka olmamasıdır. Bunun yanı sıra Pebble'ın dijital cüzdanı aracılığıyla, Pebble kullanıcıları paralarının üzerinden %5 APY ödülü ve 56 iş ortağında (Amazon, Uber, AirBnB, Adidas, Chipotle vb.) sınırsız %5 nakit para iadesi kazanabilirler.

Kullanıcılar Pebble'a para yatırdığında, bunu USDC adı verilen ABD doları cinsinden blok zinciri tabanlı bir stabilcoine dönüştürürler. Sonra, yüksek düzeyde düzenlenmiş finansal kurumlara borç veriyorlar.

Pebble ayrıca günlük finansal ihtiyaçlarınıza göre yenilik yapan eksiksiz bir özellik paketi içermektedir.

Kurucu ortak ve CEO Aaron Bai yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:
Geleneksel bankacılık sistemide içinde bulunduğumuz dijital çağı yansıtan tek bir özellik yok. İnsanların parasını gerçekten onlar için çalışacak şekilde güçlendirmek için, sıfırdan yepyeni bir temel oluşturmamız gerekiyordu.

Uygulama içinde, sadece faturalarınızın resmini çekerek sorunsuz bir şekilde ödeyebilirsiniz. Pebble'a başvuran kullanıcılar tam bütçeleme kontrolleri ile Mastercard ile işbirliği içinde hazırlanmış bir banka kartı alacaktır. Pebble, tam ve kısmi bordro bağlantılarını destekler, böylece maaş çeklerinizin Pebble ekosisteminde büyümesini izleyebilirsiniz. Son olarak, yaptığınız her şey için benzersiz sadakat puanları (Pebbles olarak adlandırılır) ile ödüllendirileceksiniz. Önümüzdeki aylarda, Pebble, iOS ve Android uygulamalarında daha fazla özellik sunmanın yanı sıra yeni pazarlara açılmayı planlıyor.