• BTC / USD$28.946,35 
  • ETH / USD$1.929,20 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,60 
Gündem 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 21:48

Paper, Finansman Turunda 9.3 Milyon Dolar Fon Topladı

Şubat ayında başlatılan kripto odaklı bir ödeme işleme şirketi olan Paper, piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonra, 2 milyon dolarlık bir melek yatırımından sonra toplam 9,3 milyon dolarlık yeni sermaye için 7,3 milyon dolarlık bir finansman ​​turunu kapattığını paylaştı. Paper, Finansman Turunda 9.3 Milyon Dolar Fon Topladı

Şubat ayında başlatılan kripto odaklı bir ödeme işleme şirketi olan Paper, piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonra, 2 milyon dolarlık bir melek yatırımından sonra toplam 9,3 milyon dolarlık yeni sermaye için 7,3 milyon dolarlık bir finansman ​​turunu kapattığını paylaştı. Finansman turu, Polygon, FalconX'in katılımıyla Electric Capital ve Initialized Capital tarafından ortaklaşa yönetildi. Finansman turuna katılanlar ise Long Journey Ventures, ThirdWeb, Night Capital ve Plaid, Twitch, Fractal, MagicEden, Eventbrite, Tagomi ve Bison Trails'in kurucuları oldu. Paper CEO'su Sun, girişimin yeni sermayesinin işe alım, cüzdanın altyapısını ve güvenliğini genişletmek ve ürünü daha fazla blok zincirinde kullanılabilir hale getirmek için kullanılacağını söyledi.

Paper Nedir ?

Tecrübeli mühendis kadrosuna sahip olan Paper, dijital bir tahsilat satın almaya çalışan günlük müşteriler veya hayranlar için NFT'leri satın almayı, kullanmayı ve tutmayı kolaylaştırmak için çalışıyor. Paper, kullanıcıların e-posta adresleri aracılığıyla cüzdan oluşturmalarına ve Polygon, Ethereum, Solana ve Avalanche blok zincirlerinde kredi kartlarıyla (veya kripto cüzdanlarıyla) NFT satın almalarına olanak tanır. Kripto tüketicilerinin NFT pazarına girişi için “sürtünmesiz” bir köprü olmayı planlıyorlar.

Sun yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

NFT'leri bir [profil resmi] projesi satın almanın en kolay yolu yerine bir yardımcı program olarak görüyoruz. Bazılarının üyelik gibi harika şeyleri var ama biz en çok koleksiyon [odak] yerine kullanışlı olanlardan heyecan duyuyoruz.