• BTC / USD$29.062,37 
  • ETH / USD$1.936,80 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$188,60 
Yatırım 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 21:27

Pan-Afrika Merkezli Kripto Para Borsası Mara, 23 Milyon Dolar Fon Topladı

Pan-Afrika merkezli kripto para borsası Mara, bugün erken saatlerde paylaştığı gönderide düzenelenen A serisi finansman turunda 23 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Pan-Afrika Merkezli Kripto Para Borsası Mara, 23 Milyon Dolar Fon Topladı

Pan-Afrika merkezli kripto para borsası Mara, bugün erken saatlerde paylaştığı gönderide düzenelenen A serisi finansman turunda 23 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı.Düzenlenen finansman turuna Coinbase Ventures, Alameda Research, Distributed Global, Day One Ventures, TQ Ventures gibi dev blockchain yatırım şirketleri katıldı. Kripto para borsası Mara, finansman turunda topladıkları fon ile  Afrika'nın en büyük iki ülkesi olan Nijerya ve Kenya'yı hedefleyen bir dizi ürüne yatırım yapmayı planlıyor.
Mara, Afrika Kıtasında gelişmekte olan bir kripto endüstrisini kırmaya çalışıyor: Dünya Ekonomik Forumu'nun paylaştığı tahminlere göre, geçtiğimiz yılda Afrika'da kripto kullanımının 106 milyar dolara kadar yükseldiği paylaşıldı. Mara onu daha da büyütmek istiyor. Borsa ayrıca bu hedefine ulaşmak için Orta Afrika Cumhuriyeti'nin resmi kripto ortağı olmak için bir anlaşma yaptığını duyurdu. Orta Afrika Cumhuriyeti  Bitcoin'i yasal ihale olarak kabul eden ikinci ülke olmuştu.

Mara Nedir ?

Pan-Afrika merkezli kripto para borsası Mara,  kullanıcıların yalnızca kripto ticareti yapmalarının yanı sıra kendi Web 3 ürünlerini geliştirmelerine olanak tanıyacak ürünler yaratarak yapmaya çalışıyor. CEO Nnandi, Mara'nın lansmandan sonra yaptığı bir açıklamada: Web 3 mühendislik toplulukları oluşturma" konusunda ilham vermek için hackathon'lara ev sahipliği yapmayı planladığını açıkladı.Mara ayrıca yerel MARA tokeni tarafından desteklenen bir katman 1 zinciri başlatıyor ve dördüncü çeyrekte test ağını başlatacak. Ekibin piyasaya sürmeyi planladığı MARA Wallet, başlangıçta Kenya ve Nijerya'da piyasaya sürülecek ve kullanıcılara kripto satın alma, satma, gönderme ve çekme olanağı sunacak.

Kripto para birimlerine Afrika'daki çeşitli düzenleyici engellere rağmen blockchain girişimleri fon toplamaya devam ediyor. Afrika merkezli blokzinciri Web3 altyapı girişimi Cassava Network ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti merkezli kripto odaklı girişim şirketi Jambo finansman turlarında sırasıyla 8 milyon dolar ve 30 milyon dolar fon topladı.