• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 05 Mayıs, 2022, Perşembe 21:01

NFT Protokolü Zora, Finansman Turunda 50 Milyon Dolar Fon Topladı

OpenSea'ye meydan okumak isteyen birkaç NFT platformundan biri olan, Zora bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, NFT araç protokolünü güçlendirmek için düzenlediği finansman turunda 50 milyon dolar topladığını duyurdu. NFT Protokolü Zora, Finansman Turunda 50 Milyon Dolar Fon Topladı

OpenSea'ye meydan okumak isteyen birkaç NFT platformundan biri olan, Zora bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, NFT araç protokolünü güçlendirmek için düzenlediği finansman turunda 50 milyon dolar topladığını duyurdu. Haun Ventures tarafından yönetilen finansman turuna, Coinbase Ventures ve Kindred Ventures gibi dev risk sermayeleri ve melek yatırımcılar katıldı. Zora, bir önceki Ekim ayında düzenlenen finansman turunda 2 milyon dolarlık bir fon toplamıştı ve şirket Mart 2021'de de ise hisse senedi satışından 8 milyon dolar toplamayı başardı. Haun Ventures'ın ortağı Sam Rosenblum düzenlenen bir basın açıklamasında şunları söyledi:

NFT endüstrisi, web'in geleceği için merkezi olan temel bir yapı taşıdır.NFT'lerin, kültürü yaratanların katkılarına adil bir şekilde değer veren daha iyi teşviklerle oluşturulmuş bir web sayesinde daha adil ekonominin tadını çıkaracak yeni nesil yaratıcılar ve yapımcılar üreteceğine inanıyoruz.

Zora Nedir ?

Katie Haun tarafından kurulan NFT girişimi Zora, müzisyenlerin ve diğer sanatçıların kaset gibi fiziksel eserlere bağlı kripto para birimlerini satma araçları sunan bir hizmet olarak ortaya çıktı. O zamandan beri, başlangıç, herkesin bir NFT pazarında ayağa kalkmasını sağlayan bir açık kaynak protokolü oluşturmaya odaklanıyor.

Zora artık kendisini, çevrimiçi mağazalar ve web siteleri oluşturmak için kullanımı kolay araçlar sunan bir Shopify veya WordPress'e benzetiyor. Şirket yaptığı bir açıklamada sektöre atıfta bulunarak şunları söyledi:

Zora Shopify için ne ise OpenSea Amazon için odur.

Zora'nın ayrıca Zora DAO adı verilen kendi merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO) bulunmaktadır. Zora bunun yanı sıra, NFT alıcılarının çevresel etkilerini en aza indirmek için karbon denkleştirmeleri satın almalarına izin verir.

NFT endüstrisi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde bir başka NFT protokolü olan MetaLend'in finansman turunda 5 milyon dolar topladığını paylaşmıştık.