• BTC / USD$29.049,31 
  • ETH / USD$1.937,06 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$188,90 
Yatırım 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 17:27

NFT Girişimi Highlight, 11 Milyon Dolar Fon Topladı

NFT girişimi Highlight salı günü yaptığı açıklamada,Haun Ventures liderliğinde düzenlenen finansman turunda 11 milyon dolar fon topladığını açıkladı. NFT Girişimi Highlight, 11 Milyon Dolar Fon Topladı

NFT girişimi Highlight salı günü yaptığı açıklamada,Haun Ventures liderliğinde düzenlenen finansman turunda 11 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Finansman turuna katılan isimler arasında Polygon Studios, 1kx, A.Capital, SciFi VC, Floodgate, Thirty Five Ventures, Coinbase Ventures gibi dev isimler bulunuyordu. Highlight'ın kurucu ortağı Nathaniel Emodi, yaptığı bir açıklamada, Highlight'ı "geleceğin müzik hayran kulübü" olarak nitelendirdi. İlk kullanıcılarının çoğu müzisyen olmakla birlikte, Highlight, yazarlar veya zanaatkarlar gibi çok çeşitli yaratıcılara ve girişimcilere yardımcı olmayı planlıyor. 

Highlight'ın kurucu ortağı ve CEO'su Nathaniel Emodi yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Web 3'ü ana akım içerik oluşturucular ve ana akım hayran kitleleri için erişilebilir, sezgisel ve basit hale getirme vizyonuna sahibiz. Bir hayran olarak, her zaman hayran kulüpleri fikri vardı. Ayrıca Highlight ve Web 3 ile geleceğin müzik hayran kulübünü kurabileceğinizi düşünüyoruz.

Highlight Nedir ?

Highlight, kripto veya kodlama yeteneğine ihtiyaç duymadan bir topluluk oluşturmak isteyen içerik oluşturucular için uçtan uca bir çözüm sunar.
İçerik oluşturucular sadece birkaç tıklamayla topluluklarının görsel görünümünü özelleştirebilir, Polygon blok zinciri üzerinde kendi akıllı sözleşmelerini dağıtabilir,
NFT koleksiyonu tasarlayabilir ve yayınlayabilir. Bunun yanı sıra kripto para birimlerini çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla hayranlara satar veya dağıtır. Nathaniel Emodi, bu özelliğe bir örnek olarak, hayranların canlı etkinliklerde NFT talep etmeleri veya satın almaları için QR kodları oluşturan bir müzisyen olabileceğini söyledi.

Müzik ve eğlence endüstrileri ile birleşen kripto para birimi ve NFT endüstrisindeki girişimlere yatırım yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde NFT Protokolü Zora, NFT tabanlı play-to-earn (P2E) oyunu Apeiron ve NFT girişimi Co:Create sırasıyla finansman turlarında 50 milyon dolar, 13.5 milyon dolar ve 25 milyon dolar fon topladı.