• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 26 Mayıs, 2022, Perşembe 21:32

Müzik tabanlı NFT platformu FanTiger, Finansman Turunu Tamamladı

Müzik tabanlı NFT platformu FanTiger çarşamba günü paylaştığı gönderide, Multicoin Capital liderliğinde düzenlenen finansman turunda 5.5 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Müzik tabanlı NFT platformu FanTiger, Finansman Turunu Tamamladı

Müzik tabanlı NFT platformu FanTiger çarşamba günü paylaştığı gönderide, Multicoin Capital liderliğinde düzenlenen finansman turunda 5.5 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Finansman turuna katılan risk yatırımcılar arasında Krafton, Pravega Ventures, GAMA, Woodstock Fund, IOSG Ventures, Polygon Studios ve Polygon'un kurucu ortağı Sandeep Nailwal gibi isimler bulunuyordu. FanTiger ekibi, finansman turunda topladığı fonları ürün ve teknoloji genelinde ekibini büyütmek, endüstri ortaklıklarını genişletmek ve büyük sanatçıları bünyesine katma için kullanmayı planlıyor.

NFT Platformu FanTiger Nedir ?

Gaana'nın eski CEO'su Prashan Agrawal ve Krishna Singh tarafından kurulan FanTiger, bağımsız sanatçıların kendi pazarında müzik tabanlı non-fungible tokenler (NFT) oluşturmasına ve satmasına ve kullanıcıların söz konusu NFT'leri satın almasına izin vererek sanatçıların bir gelir akışı daha yaratmayı amaçlıyor.
Kullanıcılar, satın aldıkları NFT eserleri ile sanatçıyla birlikte bir topluluğun parçası olabilirler. Bu toplulukta yer almak, NFT sahiplerine diğerlerinin yanı sıra sahne arkası içeriği, buluşma fırsatları, yayınlanmamış müzik ve konserlere sahne arkası erişimi gibi özel ayrıcalıklar verir.

FanTiger'in CEO'su ve kurucu ortağı Agrawal yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Müzik işi, Sanatçıların çıkarlarına en iyi şekilde hizmet etmek olmalıdır. Blockchain'in ortaya çıkışıyla birlikte, müzik NFT'leri, müzik akışının müzik dinlemeyi dönüştürmesi gibi, müzik endüstrisinin yapısını bozma yeteneğine sahiptir.

FanTiger'in CEO'su ve kurucu ortağı Agrawal, FanTiger'in dijital koleksiyonlara sahip olmak için 10 milyon kullanıcıyı ve müzik NFT'leri oluşturmak için yaklaşık 100.000 sanatçıyı platformuna dahil etmek istediğini de sözlerine ekledi.

Kripto paraların son günlerde büyük değer kaybetmesine rağmen risk sermayeleri NFT girişimlerine güveniyor ve NFT endüstrisine yatırım yapmaya devam ediyor. Bitadam'ın paylaştığı son haberlerde, NFT girişimi Co:Create'nin 25 milyon dolar, NFT araç protokolü Zora'nın 50 milyon dolar, NFT tabanlı play-to-earn (P2E) oyunu Apeiron'un ise 13.5 milyon dolar ve NFT sahtekarlığını ve sahteciliği tespit etmek için gerçek zamanlı, zincirler arası bir izleme çözümü olan Doppel'in 5 milyon dolar yatırım topladıklarını duyurmuştu.