• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 02 Haziran, 2022, Perşembe 21:05

Move-to-earn Oyunu Walken, Finansman Turunda 4.7 Milyon Dolar Topladı

Solana blok zinciri üzerinde inşa edilen move-to-earn and win-to-earn tabanlı blockchain oyunu Walken yaptığı açıklamada, Morningstar Ventures, Ghaf Capital Partners, Huobi Ventures, Infinity Ventures Crypto ve Shima Capital tarafından düzenlenen bağış toplama turunda 4.7 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Move-to-earn Oyunu Walken, Finansman Turunda 4.7 Milyon Dolar Topladı

Solana blok zinciri üzerinde inşa edilen move-to-earn and win-to-earn tabanlı blockchain oyunu Walken yaptığı açıklamada, Morningstar Ventures, Ghaf Capital Partners, Huobi Ventures, Infinity Ventures Crypto ve Shima Capital tarafından düzenlenen bağış toplama turunda 4.7 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Bağış toplama turuna dev yatırım sermayeleri ve melek yatırımcılar katıldı. Finansman turuna katılan dev sermayeler arasında Dex Ventures, Yield Guild Games (YGG), Big Brain Holdings, Moonchain Capital, Moon Holdings,  Animoca Brands Group'tan OliveX, Genblock Capital, NFT Tech, SnackClub gibi dev isimler bulunuyordu. Walken ekibi topladıkları bağışı, hızla  oyun geliştirmeyi ölçeklendirmeyi ve ürünü sürdürülebilir bir ekonomiyle daha da iyileştirecek ve daha sağlıklı alışkanlıkların benimsenmesiyle yepyeni bir katılım düzeyi getirmek için kullanmayı planlıyor.

Walken Nedir ?

Walken, kullanıcıları kripto para birimi aracılığıyla sağlıklarından para kazanmaya ve egzersiz yapmaya teşvik etmenin yanı sıra, milyonlarca kripto para birimleri ile ilgilenmeyen kullanıcıları da bünyesine katmak ve onların kullanıcı dostu arayüzü, basit eğlenceli oynanışı ve sevimli oynanabilir karakterleri kullanarak blok zinciri ve merkezi olmayan finansın sunabileceklerini deneyim yaratmak istiyor. Walken şu anda kapalı betadadır ve resmi olarak bu yıl Haziran ayının sonunda açık betaya geçmeyi planlıyor.

Şu anda Walken platformunu kullanmak ücretsizdir. Walken platformunu kullanmaya başlayan her oyuncuya giriş seviyesi bir Cathlete ve kaydolduktan sonra kazanmaya başlamak için bir cüzdan verilir  Bir oyuncu ne kadar çok hareket ederse, Cathlete'lerini o kadar hızlı yükseltebilir, yarışmalar kazanabilir ve WLKN kripto para birimi kazanabilir. Oyuncular, kazandıkları WLKN'leri Cathlete'lerinin performansını yükseltmek için kullanabilir ve istatistiklerini artırmak ve rakiplerinin önüne geçmek için oyun içi pazarda non-fungible token (NFT) eserleri satın alabilir. 

Walken, 2022 yılının ilk çeyreğinde, 110'dan fazla ülkeden 10.000'den fazla oyuncuyu bünyesine katmayı başardı ve  Walken beta test kullanıcıları üç ayda 830 milyondan fazla adım kaydetti.