• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Gündem 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 21:04

Moralis, A Serisi Finansman Turunda 40 Milyon Dolar Topladı

Stockholm merkezli blok zincirlerin üzerine inşa edilmiş web uygulamaları için geliştirici araçları sunan bir platform olan Moralis, düzenlenen A Serisi finansman turunda 40 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Moralis, A Serisi Finansman Turunda 40 Milyon Dolar Topladı

Stockholm merkezli blok zincirlerin üzerine inşa edilmiş web uygulamaları için geliştirici araçları sunan bir platform olan Moralis, düzenlenen A Serisi finansman turunda 40 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında, kripto borsası Coinbase Global Inc.'in yatırım kolu olan Coinbase Ventures ile EQT Ventures, Fabric Ventures ve Dispersion Capital yer aldı. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında platformunu piyasaya süren Moralis, şu anda finansman turunda topladıkları fon ile birlikte toplamda 215 milyon dolar değere ulaştı. Ekip finansman turunda topladıkları fonu, kullanıcılar tarafından sahip olunan ve yönetilen merkezi olmayan bir internet vizyonu olan web3'ün oluşturulmasına yardımcı olmak, ürün geliştirmeyi hızlandırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve daha fazla ve daha büyük müşteriler için kapasiteyi artırmak için kullanacaklarını söyledi.

Moralis'in kurucu ortağı ve CEO'su Ivan Liljeqvist yaptığı bir röportaj sırasında: 

[Web3] internet kullanımını gerçekten demokratikleştiriyor, yani normalde büyük bir teknoloji olan bugün sahip olduğumuz aracılardan geçmek zorunda değilsiniz.

Geçtiğimiz yıl Moralis için 4 milyon dolarlık finansman turu düzenleyen EQT Ventures'ın ortağı Laura Yao yaptığı açıklamada:

 Moralis ile yolculuğumuza devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız. Ivan ve Filip, mevcut Web 3 ortamını giderek daha fazla geliştiriciye açarak demokratikleştirmeye kendini adamış iddialı bir ekip oluşturdu.

Moralis Nedir ?

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında piyasaya sürülen Ivan Liljeqvist (YouTuber Ivan on Tech) ve Filip Martinsson tarafından kurulan Moralis, geliştiricilerin Ethereum, Polygon, Solana, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi blok zincirleri üzerine Web 3 uygulamaları, oyunlar ve değiştirilemez belirteçler (NFT'ler) oluşturmasına ve başlatmasına olanak tanıyan bir altyapı sunar. Ayrıca platform ile kullanıcılar, kimlik doğrulamasını,geliştiricilerin Web 2 ve Web 3 arasında geçiş yapmasını kolaylaştırmak için kimlik yönetimi, geçmiş ve gerçek zamanlı işlem bilgileri ve oturum yönetimi gibi özelliklere sahip olacaktır.

Kripto paraların fiyatlarındaki düşüşe rağmen, blok zinciri girişimleri için finansman turları son hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız yazılarda Web3 girişimlerinden olan Jambo ve Cassava Network'ün düzenledikleri finansman turlarında sırasıyla 30 milyon dolar ve 8 milyon dolar fon topladıkları paylaşmıştık.