• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 01 Haziran, 2022, Çarşamba 13:22

Merge, Finansman Turunda 9.5 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Londra merkezli kripto para ödeme şirketi Merge paylaştığı açıklamada, Octopus Ventures, tarafından düzenlenen finansman turunda 9,5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Merge, Finansman Turunda 9.5 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Londra merkezli kripto para ödeme şirketi Merge paylaştığı açıklamada, Octopus Ventures, tarafından düzenlenen finansman turunda 9,5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Finansman turuna katılan risk sermayeleri arasında Hashed, Coinbase Ventures, Alameda Research and Ethereal Ventures gibi dev isimlerin yanı sıra Aave, Polygon, Ledger CEO'su ve Barclays Tüketici Bankacılığı'nın eski CEO'su katılım sağladı.

Merge finansman turunda topladığı yatırımı, kripto para birimi şirketlerinin ödeme yapabilmelerini ve geleneksel finansal hizmetlerle daha verimli bir şekilde çalışabilmelerini sağlamak için kullanmayı ve Birleşik Krallık'ta başlayan girişimin küresel olarak lisans kapsamı ve düzenleyici onayların alınması için kullanılacak. Ayrıca Merge ekibi, şu anda sadece 12 kişiden oluşan ekibini büyütmeyi planlıyor.

 Merge yalnızca kripto ve Web 3 şirketleri için fiat fonlarını tutmaya ve aktarma üzerinde çalışmanın yanı sıra, özel  API'si sayesinde uyumluluğu da yönetecek.

Octopus Ventures yöneticilerinden Zihao Xu yaptığı bir röportajda şunları söyledi: 

Kripto ekonomisi ana akıma doğru ilerledikçe, mevcut finansal altyapının kripto yerel işletmelerin hızlı genişlemesine hizmet etmeye uygun olmadığı ve birçok sağlayıcının riski ölçmek için yeterince uzman olmadığı giderek daha açık hale geliyor.

Merge Nedir ?

Geçtiğimiz yılın sonlarında eski PayPal yöneticisi Kebbie Sebastian tarafından kurulan Merge, bir uygulama programlama arayüzü (API) aracılığıyla web3 şirketlerine bankacılık, ödemeler, risk yönetimi ve uyumluluğa ve fiat ile kripto arasında sorunsuz bir şekilde para dönüştürmelerine olanak tanıyan bir dizi bankacılık ve ödeme çözümü sunar. Merge, birden çok entegrasyonu ve küresel lisanslama gereksinimlerini yönetme yükünü azaltırken, kripto şirketleri için finansal hizmetleri yerleştirmenin maliyetini ve karmaşıklığını azaltır. Ayrıca Merge ekibinin üzerinde çalıştığı  API'ler, işletmelerin birbirlerinin sistemlerine daha kolay erişmesini sağlayan yazılım köprü görevi görür.

Hashed'in ortağı Baek Kyoum Kim yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kripto para endüstrisindeki girişimlerinin katlanarak büyümesi, yönetim altındaki CeFi ve DeFi varlıklarında çarpıcı bir artışa yol açtı ve bu kurumların altyapı sağlayıcısı olarak Merge'e bize güçlü bir güven verdi. Kurumsal oyuncular doğal olarak güvenilir bir uyum altyapısı arayacaklar ve Merge, özellikle onların ihtiyaçlarını karşılayan tek çözümdür.