• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 10 Mayıs, 2022, Salı 12:41

MechaFightClub, a16z Tarafından Düzenlenen Finansman Turunda 40 Milyon Dolar Topladı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) geçtiğimiz günlerde paylaştığı raporlara göre, Blockchain oyun firması Irreverent Labs, non-fungible token (NFT) teknolojisini kullanan bir robot horoz dövüş oyunu olan MechaFightClub'ı yaratma çabalarını daha da geliştirmek için yakın zamanda düzenlediği bir finansman turunda 40 milyon dolar fon topladı. MechaFightClub, a16z Tarafından Düzenlenen Finansman Turunda 40 Milyon Dolar Topladı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) geçtiğimiz günlerde paylaştığı raporlara göre, Blockchain oyun firması Irreverent Labs, non-fungible token (NFT) teknolojisini kullanan bir robot horoz dövüş oyunu olan MechaFightClub'ı yaratma çabalarını daha da geliştirmek için yakın zamanda düzenlediği bir finansman turunda 40 milyon dolar fon topladı. a16z tarafından yönetilen finansman turunda SEC belgelerine göre, 400.044 dolarlık hisse senedi ve opsiyon karışımı satışına 11 yatırımcı katıldı. Bu yatırımcılar arasında Infinity Ventures Crypto, Solana Ventures, The Chainsmokers, Mantis VC, Advancit Capital and Keen Crypto gibi risk sermaye şirketleri bulunuyordu. Düzenlenen finansman turundan önce Espor emektarı Rahul Sood tarafından yönetilen kripto oyun stüdyosu Irreverent Labs, Andreessen Horowitz ve Chainsmokers'ın girişim fonundan yatırım almıştı.

Hevesli bir oyuncu ve oyun platformu Unikrn'in kurucusu olan Rahul Sood yaptığı bir açıklamada:

Hardcore video oyunu oyuncuların NFT'lere olan "alerjik" tepkisine rağmen, kripto geçişleri için patlayıcı bir fırsattır.

MechaFightClub Nedir ?

Rahul Sood tarafından yönetilen blockchain oyun firması Irreverent Labs, non-fungible token (NFT) teknolojisini kullanan bir robot horoz dövüş oyunu olan MechaFightClub'ın ana özelliği karakterlerin mekanik- horoz dövüşünü andıran görünümlü her bir tavuğun benzersizliğini doğrulamak için blok zinciri kullanan NFT'lere sahip mekabotlar olmasıdır. MechaFightClub'ın "üreme" mekaniği ise, eski karakterlerin yumurtalarından yeni NFT'lerin oluşturulabileceği popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity'ninkiyle aynıdır. MechaFightClub oyunundaki yumurtalar çok uzak olmayan bir gelecekte yabancı bir türden gelir. Zafer kazandıkça seviye atlayabilirler ve oyuncular kuşlarına harcayabilecekleri veya oyundan çekebilecekleri kripto ödülleri kazanmaktadır.