• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Gündem 13 Mayıs, 2022, Cuma 10:50

LUNA’daki çöküş yatırımcıları kızdırdı: “Do Kwon evde mi?”

LUNA’daki büyük çöküşün her geçen gün katlanarak artması ve dün Terraform Labs’in sunduğu çözüm önerilerinin de kısa vadede sonuç vermemesi, olayın bambaşka bir seviyeye gelmesine neden oldu. Yatırımcı olduğu tahmin edilen bir kişinin, Do Kwon’un oturduğu siteye girerek, dairesinin kapısını çaldığı ve eşine “Kocanız evde mi?” diye soruğu belirtildi. LUNA’daki çöküş yatırımcıları kızdırdı: “Do Kwon evde mi?”

Terra blok zincirinde yaşananlar, Do Kwon’un evine kadar uzandı! UST ve özellikle LUNA’da yaşanan büyük çöküş yatırımcıların tepkisini çekmeye başlarken, Güney Kore medyasından Money Today’in haberine göre bir kişi Do Kwon’un evine kadar gitti ve kapıyı çalarak Kwon’un eşine “Kocanız evde mi?” diye sordu ve hemen ardından olay yerinden uzaklaştırıldı.

Kwon için polisten koruma talebi

Kapıyı çalıp kaçan kişinin LUNA’ya yatırım yapıp yapmadığı polis tarafından hiçbir şekilde doğrulanmazken, kişiyi arama çalışmalarının ise devam ettiği belirtildi. Bugün yaşanan olayın ardından ise Kwon’un eşi, polisten kocası için özel koruma talep etti.

Çözüm paketi kısa vadede işe yaramadı

Terra blok zincirini destekleyen şirket olan Terraform Labs’in kurucusu ve LUNA Vakfı’nın da CEO’su olan Do Kwon, 2 gündür çözüm için birçok geliştirme duyursa da özellikle LUNA fiyatındaki düşüşler devam ediyor. Birçok yatırımcının “Alım fırsatı” olarak da gördüğü LUNA, buna rağmen dibin dibini de görmeye devam ediyor.

Sadece 1 hafta içinde ilk 10 kripto para içinde olan LUNA, kademeli şekilde düşmüş ve özellikle 1 doların alştına indikten sonra belli bir yere kadar yüükselmişti. Buna rağmen daha sonra yine düşüş yaşayan kripto para dün ise 0.1 doların da altına inmişti. LUNA buradan da düşmeye devam etti ve şu anda yaklaşık 0,000031 dolardan işlem görüyor.

Fiyat düşüşündeki en büyük sebeplerden bir tanesi de LUNA’daki arzın ciddi şekilde artırılması… Dolaşımdaki arz şu anda 6,5 milyarı da aşmış durumda. Coingecko’da son 24 saatteki düşüş ise %100 dolarak gösteriliyor.

Terraform Labs, dün akşam da Terra blok zincirinin durdurulduğunu açıklamıştı.