• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 01 Haziran, 2022, Çarşamba 13:40

Liminal, Elevation Capital Tarafından Yönetilen Finansman Turunda 4.7 Milyon Dolar Topladı

Dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasına odaklanan türünün ilk örneği bir cüzdan mimarisine sahip bir şirket olan Liminal yaptığı açıklamada, finansman turunda 4.7 milyon dolar yatırım topladıklarını duyurdu. Liminal, Elevation Capital Tarafından Yönetilen Finansman Turunda 4.7 Milyon Dolar Topladı

Dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasına odaklanan türünün ilk örneği bir cüzdan mimarisine sahip bir şirket olan Liminal yaptığı açıklamada, finansman turunda 4.7 milyon dolar yatırım topladıklarını duyurdu. Finansman turunu ise Hindistan'daki girişimler için erken aşama sermaye sağlayan bir risk sermayesi şirketi olan Elevation Capital yönetti.  Elevation Capital yönetilen finansman turuna ise, popüler Hint borsası CoinDCX ve Andreas Antonopoulos, Balaji Srinivasan, Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Ajeet Khurana gibi tipi melek yatırımcıların yanı sıra LD Capital, Woodstock, Nexus Ventures, Hashed, Cadenza Ventures, Vauld, Better Capital ve Sparrow Capital gibi dev risk sermayeleri katılım sağladı.

Liminal kurucu ortaklarından olan Mahin Gupta yaptığı bir açıklamada finansman turunda topladıklarını fonları işe alım ve ürün geliştirmeye yatırım yapmak için ve APAC ve MENA bölgesinde genişlemek için kullanacaklarını belirtti.

Kripto Para Cüzdanı Liminal Nedir ?

Popüler Hint kripto borsası olan Zeb Pay'in üç kurucu ortağından biri olan Mahin Gupta tarafından kurulan Liminal, güvenli çok taraflı hesaplama veya MPC ve bir işlemi imzalamak ve göndermek için iki veya daha fazla özel anahtar gerektiren, dijital varlıkları farklı blok zincirlerinde güvence altına alan çok imzalı cüzdanlar sağlayan ilk cüzdan mimarisi olduğunu iddia ediyor. 

Liminal'in paylaştığı verilere göre girişim, manuel işlemleri %90 oranında ortadan kaldırdı ve bir yıllık operasyonda 2.5 milyar doların üzerinde işlem, 400 milyon dolar değerinde otomatikleştirilmiş işlemler ve koruma altında yaklaşık 50 milyon dolar varlık topladı.

Elevation Capital Müdürü Vaas Bhaskar yaptığı bir röportajda şunları söyledi:
Kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde benimsenmesi, birden fazla yeni çağ kripto girişimi ve şirketi tarafından yönlendirilecek. Bu girişimler, güvenlik, mevzuata hazırlık ve operasyonel verimlilik dahil olmak üzere benzersiz ihtiyaçları göz önünde bulundurularak oluşturulan tak ve çalıştır gözetim çözümlerini giderek daha fazla talep edilecek. Mahin ve Liminal ekibinin müşteri takıntısı ve bu alan hakkındaki bilgisinden çok etkilendik. Bu yolculukta Liminal ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Dijital varlıkların güvenli gözetimi, işletmelerin ve kurumsal yatırımcıların karşılaştığı önemli bir zorluktur ve Liminal gibi girişimler, dijital varlıkların ve Web3'ün toplu olarak benimsenmesini kolaylaştırmada büyük bir rol oynayacaktır. Liminal şu anda kripto para borsaları, bankalar, ticaret masaları ve riskten korunma fonları gibi müşterilere, uyumluluğa bağlı kalırken anahtarların güvenliğini sağlama konusundaki temel endişelerini ele alan hizmetler sunar.

Kripto para piyasanın kötü günler geçirmesine rağmen yatırımcılar kripto para cüzdan girişimlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde, Web3.0 çapraz zincir cüzdanı BitKeep'in 15 milyon dolar, Kripto cüzdan sağlayıcısı olan Argent Wallet'in 40 milyon dolar ve Near ekosisteminde yer alan kripto para cüzdanı Sender Wallet'in açıklamanmayan miktarda yatırım topladığını paylaşmıştık.