• BTC / USD$29.418,49 
  • ETH / USD$1.965,49 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$193,20 
Yatırım 10 Mayıs, 2022, Salı 13:59

KuCoin, Finansman Turunda 150 Milyon Dolar Toplayarak 10 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Sinagapur merkezli küresel lider bir kripto borsası olan KuCoin, B Serisi öncesinde düzenlediği finansman turunda 150 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu ve toplanan fon ile birlikte değerlemesini 10 milyar dolara çıkardı.  KuCoin, Finansman Turunda 150 Milyon Dolar Toplayarak 10 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Sinagapur merkezli küresel lider bir kripto borsası olan KuCoin, B Serisi öncesinde düzenlediği finansman turunda 150 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu ve toplanan fon ile birlikte değerlemesini 10 milyar dolara çıkardı. Jump Crypto tarafından düzenlenen finansman turuna, Circle'ın risk sermayesi kolu olan Circle Ventures, IDG Capital ve Matrix Partners gibi dev yatırım fonları katılım sağladı. 2018 yılının Kasım ayında KuCoin,  A serisi finansman turunda 20 milyon dolar fon toplamıştı.

KuCoin ekibi finansman turunda topladığı fon ile birlikte, KuCoin'in merkezi ticaret hizmetlerinin ötesine geçmek ve blok zincirler üzerinde çalışan yeni nesil internet olan Web3'teki varlığını büyütmek için kullanmayı ve KuCoin Labs ve KuCoin Ventures gibi yatırım kolları aracılığıyla kripto cüzdanları, GameFi, DeFi ve NFT platformları dahil Web 3.0'daki varlığını genişletmeyi planlıyor. KuCoin'in topluluk üyeleri tarafından oluşturulan halka açık zincir KCC,ayrıca merkezi olmayan bir ekosistem oluşturmak için kaynakların dağıtılacağı önemli bir altyapı olacaktır. 

KuCoin ayrıca B Serisi finansman turunddan önce şunları tamamlamayı planlıyor.

· On kat performans artışı sağlayan yeni nesil KuCoin çekirdek ticaret sistemini oluşturmak.
· 200'den fazla ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcıya daha iyi hizmet sunmak.                                                                                                                                      · Platformu daha güvenli ve erişilebilir kılmak için güvenlik ve risk yönetim sistemlerini geliştirmek.

KuCoin CEO'su Johnny Lyu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Jump Crypto ve Circle Ventures dahil olmak üzere önde gelen yatırımcı şirketlerinden gelen güven oyu,bir gün herkesin kripto para birimi ile olacağı vizyonumuzu sağlamlaştırıyor. KuCoin, tüm yatırımcı sınıfları için kurulmuştur ve bu yeni yatırımcıların ve ortakların, KuCoin'i kripto para birimi endüstrisine güvenilir ve güvenilir bir ağ geçidi ile eş anlamlı hale getirmeye katkıda bulunacağına inanıyoruz.

KuCoin Nedir ?

2017 yılında piyasaya sürülen KuCoin, 700'den fazla kripto para birimi içeren küresel bir kripto para borsasıdır. Şu anda dünya çapında 207 ülke ve bölgede 18 milyon kullanıcısına Spot ticaret, Marj ticareti, P2P fiat ticareti, Vadeli işlem ticareti, Staking ve Borç Verme hizmeti sunmaktadır. CoinMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre KuCoin şu anda en iyi 5 kripto borsasından biridir ve Forbes, KuCoin'i 2021 yılının En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti.