• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Altcoin 21 Haziran, 2022, Salı 08:09

KOK Nedir? KOK Coin Ne İşe Yarar?

KOK nedir? KOK, küresel içerik endüstrisini ve blok zinciri teknolojisini entegre ederek iş modelini yenilemeyi amaçlar. Bu makalede KOK nedir, ne sunar? KOK coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği sorulara yanıt vereceğiz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık. KOK nedir? Ne işe yarar? KOK PLAY, yapay zeka, büyük veri ve blok zinciri teknolojisinin birleşimiyle oluşturulmuş merkeziyetsiz platformudur. Dijital içerik pazarı yıllardır patlama yaşıyor. Ek olarak bunda KOK Nedir? KOK Coin Ne İşe Yarar?

KOK nedir? KOK, küresel içerik endüstrisini ve blok zinciri teknolojisini entegre ederek iş modelini yenilemeyi amaçlar. Bu makalede KOK nedir, ne sunar? KOK coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği sorulara yanıt vereceğiz. bitadam.com olarak, sizin için hazırladık.

KOK nedir? Ne işe yarar?

KOK PLAY, yapay zeka, büyük veri ve blok zinciri teknolojisinin birleşimiyle oluşturulmuş merkeziyetsiz platformudur.

Dijital içerik pazarı yıllardır patlama yaşıyor. Ek olarak bunda Apple, Google, Netflix ve benzerleri gibi geleneksel içerik platformları büyük rol oynadı. Aynı zamanda zamanla etkileri arttı. ilgi üzerindeki tüm gücü ve tekelleri ellerinde tutmaları uygulamaları giderek daha adaletsiz oldu. Bu nedenle hizmetlerinin ücretlerini artırmayı ve onlara karşı çıkacak gerçek bir rakip olmadan içeriği istedikleri şekilde dağıtmayı göze alabilirlerdi.

Bu, bazı üst çevrelerde endişelere neden oldu. Bu da Ağustos 2021’de Kore’de kabul edildi. Google’ın uygulama içi ödemeleri dünya çapında ilk kez yasa dışı hale getiren bir yasa tasarısına yol açtı. Hükümetlerin oyun alanını düzleştirmesini beklemek muhtemelen yakın zamanda gerçek sonuçlarla sonuçlanmayacak. Bu nedenle merkeziyetsiz blok zinciri sektörü, işleri daha iyiye götürmeyi amaçladı. Kendi projeleriyle bir şans vermeye karar verdi.

Bunun bir örneği, adil, açık, şeffaf ve herkese açık olmayı hedefleyen bir içerik platformu olan KOK adlı projedir. Özellikle Proje, eşit fırsatlar sunmayı ve üreticilerin uygun tanınma, adil tazminat alabilecekleri ve topluluklarıyla bağlantı kurabilecekleri ve toplulukların neye erişeceklerine kendileri dışında kimsenin karar vermeksizin çok çeşitli içeriğe erişebilecekleri bir ekosistem yaratmayı amaçlamakta.

KOK coin nedir?

KOK coin KOK’in yerel tokenidir. Kullanıcılar KOK tokenini tutarak, içerik sergileme sırası, yatırım, ücret ücretleri, küratör/yaratıcı ödülleri kazanır. Daha fazlası gibi karar vermede yardımcı olacakları projenin yönetimine katılma yeteneği de kazanırlar. Ek olarak platform içi suistimal, uygunsuz içerik, telif hakkı ihlalleri ve benzerleri gibi konuların ele alınacak. Söz konusu olduğunda, yönetim organı olarak kullanılacak.

KOK nasıl çalışır?

KOK, açık, adil ve şeffaf bir ekosistem sunmak isteyen merkeziyetsiz bir dijital içerik platformudur. Yani içinde, içerik oluşturucuları ve topluluk üyelerini benzer şekilde davet ederek birbirleriyle doğrudan bağlantı kurmalarını istiyor. Buna göre içerik oluşturucular topluluk için içeriklerini oluşturdu. Topluluk onları destekleyecek ve içeriklerini satın alacaktır.

Amaç, kullanıcıların artık merkezi platformlarda izin verilmeyen bir şekilde kendilerini ifade eden yaratıcı özgürlük için bir alan yaratmaktır. KOK token sahipleri, telif yüzdesi, komisyon oranı, kitle fonlaması, içerik derecelendirmesinden sorumlu olacak. Türevler oluşturma, metaverse ve GameFi’ye doğru gelişme ve daha fazlası gibi şeyleri belirleyerek projenin yönetiminden sorumlu olacak.

KOK coin nasıl alınır?

KOK, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. Kripto para şu anda Bybit, KuCoin, Gate.io, ZB.COM gibi borsalar tarafından listelenmekte. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak KOK coin satın alabiliyor.