• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 10 Mayıs, 2022, Salı 15:57

Jambo, A Serisi Finansman Turunda 30 Milyon Dolar Fon Topladı

James ve Alice Zhang tarafından kurulan Demokratik Kongo Cumhuriyeti merkezli kripto odaklı girişim şirketi Jambo Paradigm tarafından yönetilen A Serisi finansman turunda  30 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Jambo, A Serisi Finansman Turunda 30 Milyon Dolar Fon Topladı

James ve Alice Zhang tarafından kurulan Demokratik Kongo Cumhuriyeti merkezli kripto odaklı girişim şirketi Jambo (kelime Swahili'de "merhaba" anlamına gelir)  Paradigm tarafından yönetilen A Serisi finansman turunda  30 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Paradigm'in kıtada da düzenlediği ilk finansman turuna  Pantera Capital, Delphi Ventures, Kingsway Capital ve Gemini Frontier Fund gibi dev yatırımcılar katıldı.

Paradigm yatırım ortağı Casey Caruso yaptığı bir açıklamada:

Axi Infinity ,play-2-earn yoluyla bir sektöre nasıl dahil olabileceğinizin gerçekten iyi bir örneği oldu. Play-2-earn endüstrisinin Afrika için ve özellikle Jambo için sadece bir başlangıç ​​olarak düşünüyoruz.

Jambo Nedir ?

Jambo, James ve Alice Zhang tarafından, internetin blok zinciri tabanlı bir versiyonu olan Web3'ü Afrika'ya getirmek amacıyla şirketi altı ay önce kuruldu. Ancak Zhang kardeşlerin amacı oyun oynamaktan çok daha büyük. Zhang kardeşler Afrika'nın tüm dijital ekonomisi için bir merkez oluşturmak istiyorlar.

James Zhang yaptığı bir açıklamada şunu söyledi: 

WeChat'in son on yılda Çin'de yaptığı gibi Afrika'nın süper uygulaması olmayı umuyoruz.

Bunun yanı sıra Jambo, yerel veri bant genişliğine hitap edebilen Axi Infinity de dahil olmak üzere bir düzine oyna-kazan oyununu test ederken, başlangıç ​​aynı zamanda kullanıcıların bir oyun oynamasına izin verecek velayetsiz bir cüzdan üzerinde çalışıyor. Ayrıca Jambo, kıtadaki kripto gelişmelerini endekslemek için AfricaDAO yatırım fonunu başlatıyor.
Zhang:

Önümüzdeki on yıllar boyunca Afrika'daki milyonlarca insanın hayatını olumlu yönde etkilemek için vizyonumuza ve misyonumuza katılan startup'ları güçlendirmek ve yatırım yapmak istiyoruz.

Afrika kıtası kripto para endüstrisini benimsemeye devam ediyor. Bugün paylaştığımız bir başka haberde Afrika'nın Web3 altyapı girişimi Cassava Network, finansman turunda 8 milyon dolar fon topladığını paylaşmıştık.