• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Kripto Para 23 Haziran, 2022, Perşembe 17:24

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Çöküşünde Hayatta Kalanlar ‘Yarının Amazon ve eBay’leri’ Olacak

Ingiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, kripto para piyasası hakkında konuştu. Cunliffe, çöküşte hayatta kalabilen şirketlerin “Yarının Amazon ve eBay’leri” olabileceğini söyledi.  Jon Cunliffe, Zürih’teki Point Zero forumunda kripto para piyasası hakkında açıklamada bulundu…. İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Çöküşünde Hayatta Kalanlar ‘Yarının Amazon ve eBay’leri’ Olacak

Ingiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, kripto para piyasası hakkında konuştu. Cunliffe, çöküşte hayatta kalabilen şirketlerin “Yarının Amazon ve eBay’leri” olabileceğini söyledi. 

Jon Cunliffe, Zürih’teki Point Zero forumunda kripto para piyasası hakkında açıklamada bulundu. Kripto para piyasasındaki son çöküşü 1990’ların dot-com çöküşüne benzeten yetkili, hayatta kalanların “Yarının Amazon ve eBay’leri” olabileceğini öne sürdü. Cunliffe konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Benim için analoji, 5 trilyon doların değerlerden silindiği dot-com patlamasıdı. (…) Birçok şirket gitti, ancak teknoloji gitmedi. (…) Hayatta kalanların – Amazon ve eBay gibi baskın oyuncular olduğu ortaya çıktı.”

Cunliffe ayrıca ilerleyen süreçte kripto para birimlerine ne olursa olsun kripto teknolojisi ve finansın devam edeceğini de sözlerine ekledi.