• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 24 Mayıs, 2022, Salı 20:30

Flowcarbon, a16z Tarafından Düzenlenen Finansman Turunda 70 Milyon Dolar Topladı

Gönüllü karbon piyasasında (VCM) pazar altyapısı oluşturmak için çalışan öncü bir iklim teknolojisi şirketi olan Flowcarbon, bugün düzenlenen finansman turundan 32milyon dolar ve 38 milyon dolar değerinde karbon destekli tokeninin (GNT) satışı yaparak toplamda 70 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Flowcarbon, a16z Tarafından Düzenlenen Finansman Turunda 70 Milyon Dolar Topladı

Gönüllü karbon piyasasında (VCM) pazar altyapısı oluşturmak için çalışan öncü bir iklim teknolojisi şirketi olan Flowcarbon, bugün düzenlenen finansman turundan 32milyon dolar ve 38 milyon dolar değerinde karbon destekli tokeninin (GNT) satışı yaparak toplamda 70 milyon dolar fon topladıklarını duyurdu. Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetilen finansman turuna katılan yatırımcılar arasında General Catalyst, Samsung Next, Invesco Private Capital, 166 2nd, Sam ve Ashley Levinson, Kevin Turen, RSE Ventures ve Allegory Labs. gibi dev risk sermayeleri bulunuyordu.

Flowcarbon CEO'su Dana Gibber yaptığı röportajda şunları söyledi:

Büyük bir vizyonumuz var ve yüksek riskler içeriyor. Web3 ve üretim, teknoloji, eğlence ve emlak dahil ana pazar kategorilerinde birleşik bir uzmanlık getiren dünyanın en düşünceli yatırımcılarıyla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Flowcarbon Nedir ?

Dana Gibber, Caroline Klatt, Rebekah Neumann, Adam Neumann ve Ilan Stern tarafından ortaklaşa kurulan Flowcarbon'un misyonu, dünya çapındaki projelerden canlı, sertifikalı karbon kredilerinin tokenleştirilmesi için ilk açık protokolü oluşturarak atmosferdeki karbonu azaltan veya ortadan kaldıran projelere milyarlarca doları doğrudan yönlendirmektir. Son yıllarda karbon emisyonlarını dengelemek için kullanan şirketler arasında karbon kredilerine olan talep arttı. Ancak mevcut kredi hacmini ölçeklendirme yeteneği, VCM'nin şeffaf olmayan ve parçalanmış piyasa altyapısı tarafından sınırlandırılmıştır. Flowcarbon protokolü sayesinde proje geliştiricileri, kredileriyle ilgilenen alıcıları blok zincirine getirerek anında bir alıcı pazarına erişebilir. Alıcılar daha sonra doğrudan proje destekçilerinden canlı karbon kredisi satın alabilirler.

Ayrıca Flowcarbon'un Goddess Nature Token (GNT) olarak adlandırılan ilk karbon destekli kripto para birimi, alıcılar için değeri ve faydayı en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. GNT, son beş yılda doğa temelli projelerden verilen, popüler kurumsal talep kriterlerini izleyen ve kurumsal kalitede kredilere yaygın bir şekilde maruz kalma sunan bir dizi sertifikalı kredi ile desteklenmektedir.