• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Gündem 23 Haziran, 2022, Perşembe 19:03

Fiyatları Tırmanabilir: Bu 10 Metaverse Coin ve Altcoin’e Bakın!

Önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasına olan ilginin hızlı bir şekilde artması beklenmektedir. Sizler için hazırladığımız bu kılavuz, 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca incelediğimiz Metaverse coin ve altcoin projeleri kripto pazarındaki büyük düşüş nedeniyle yukarı yönlü potansiyel taşımaktadır. Şu anda dolaşımda olan kripto para birimleri göz önüne alındığında, portföyünüz için en iyi kripto para birimlerini seçmek kolay bir iş değildir. Ayrıca, bir projenin araştırmasını yapmak kolay değildir. Fiyatları Tırmanabilir: Bu 10 Metaverse Coin ve Altcoin’e Bakın!

Önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasına olan ilginin hızlı bir şekilde artması beklenmektedir. Sizler için hazırladığımız bu kılavuz, 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca incelediğimiz Metaverse coin ve altcoin projeleri kripto pazarındaki büyük düşüş nedeniyle yukarı yönlü potansiyel taşımaktadır.

Şu anda dolaşımda olan kripto para birimleri göz önüne alındığında, portföyünüz için en iyi kripto para birimlerini seçmek kolay bir iş değildir. Ayrıca, bir projenin araştırmasını yapmak kolay değildir. Projenin hedeflerini çevreleyen temel metrikleri, tarihsel fiyat hareketini ve daha fazlasını araştırmak gerekmektedir. bitadam.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasalar döngülerden oluşmaktadır. Her döngünün kendine has hareket alanları bulunmaktadır. Bu alanları hiç kimse tam bilemeyecek olsa da tahmin yürütmek için çok derin bir analiz gerekmektedir.

Shiba Uni (SHIBA)

Shiba Uni (SHIB) Metaverse coin

Shiba Inu, 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana büyük kazançlar elde etmiştir. Ayrıca, Shiba Inu o kadar iyi performans gösterdi ki şu anda en popüler kripto para birimlerinden biridir. Dahası şu anda piyasa değeri açısından en iyi 20 kripto para arasında yer almaktadır. 2021’in ocak ayında sadece 2 ABD doları değerinde SHIB satın alan herkes, SHIB’nin yüzde 48.000.000’in üzerinde artmasıyla kasım ayına kadar milyoner olma şansına sahipti.

Başta bir meme parası olarak başlamış olsa da Shiba Inu, şimdi bir Metaverse platformu üzerinde çalışmaktadır. Ayrıca ödemelerde benimsenmesi de artış göstermektedir. Tüm bu faktörler, SHIB’i 2022’de yatırım yapılacak en iyi kripto yapmaktadır. Ayrıca SHIB en son zirvesinin yüzde 65 altında işlem görmektedir.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

Ripple sınır ötesi ödeme teknolojilerine yatırım yapmak için harika bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. XRP 2022’de yatırım yapılacak en iyi Metaverse coin ve altcoin birimleri listesinde bir sonraki coindir. XRP 2020’nin sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile biraz sorun yaşamıştır. Ayrıca bu sorunlar neticesinde XRP’nin fiyatını oldukça sert düşüşler yaşamıştı. Yaşanan olaylar, XRP’nin piyasa değerine göre üçüncü en büyük kriptodan altıncıya düşmesine neden olmuştur.

Yazının yazıldığı esnada XRP 1 doların altında oldukça indirimli bir fiyatla satın alınabilmektedir. Ayrıca yaşanan sorunlara rağmen, XRP token’ının yakın zamanda toparlanma potansiyeli mevcuttur. XRP fiyat tahminlerine göre, token’ın yıl boyunca istikrarlı bir şekilde artması ve aralık ayına kadar 2,14 dolarlık potansiyel zirvelere ulaşması beklenmektedir. Bu beklentiyle beraber bir yatırım stratejisi uygulanabilmektedir. Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine yetişmeden önce satmak için XRP bu zamanlarda satın almak mantıklı olacaktır.

The Sandbox (SAND) Metaverse Coin

The Sandbox (SAND) Metaverse coin

2022’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimleri listesinden satın alınabilecek bir diğer dijital para birimi The Sandbox olarak karşımıza çıkmaktadır. The Sandbox Metaverse coin, dünyanın her yerinden oyuncuların iletişim kurarken Sandbox ekosistemini keşfedebileceği benzersiz NFT’ler aracılığıyla sanal ve gerçek dünyaları birbirine bağlamayı amaçlayan önde gelen bir Metaverse token’ıdır. Sandbox Metaverse içinde, kullanıcılar ve oyuncular kendi karakterlerini oluşturabilmektedirler. Ayrıca bu karakterler daha sonra oynayarak kazanılan oyunlarda rekabet etmek için kullanılabilmektedir.

SAND’ın pazardaki performansına bakıldığında, piyasaya sürülmesinden bu yana büyük getiriler elde etmiştir. CoinMarketCap’e verilerine göre, Sandbox başlangıçta 2020’nin ortalarında 0,05 dolar olarak fiyatlandırılmıştır. Bu kripto en son Kasım 2021’de zirve yaptı ve zirvesi tam olarak 8,40 dolardı. Ayrıca bu artış çıkış fiyatına göre, yüzde 16.000’lik bir kazanca eş değerdir. Yazının yazıldığı esnada, SAND’ıen yüksek fiyatına kıyasla oldukça indirimli bir fiyata satın almak mümkündür.

UniSwap (UNI)

UniSwap (UNI)

Değeri düşük 10 kripto para birimi listesinden dikkate alınması gereken dördüncü proje Uniswap’tır. Bu kripto, merkezi olmayan ticaret hizmetleri sunmaktadır. Bu özellik, kullanıcıların Coinbase gibi merkezi bir borsadan geçmek zorunda kalmadan kripto alıp satabilecekleri anlamına gelmektedir. Uniswap platformu, Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir ve merkezi olmayan bir borsaya ev sahipliği yapmaktadır. Uniswap, günlük işlem hacmi ve aktif yatırımcı sayısı açısından en popüler borsalardan biridir.

Basitçe söylemek gerekirse, Uniswap’ın DEX ile konsepti, yatırımcıların bir aracı olmadan kripto para alıp satmasıdır. Uniswap 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimleri olma adaylarındandır. UNI, tüm zamanların yüksek seviyesi olan 44 dolara kıyasla yaklaşık yüzde 75 aşağıda işlem görmektedir.

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM)

Cosmos, birbirleriyle bağlantı kurmak için Blockchain uygulamasına ve büyümesine odaklanmaktadır. Bu kripto paranın mevcutta 10 milyar doların altında bir piyasa değeri vardır. Ayrıca Cosmos analistleri, kripto paranın bu yılın sonuna kadar yeni bir seviyeye ulaşacağını tahmin etmektedir. 25 analist, ATOM’un 2022’de yüzde 300’den fazla artacağını tahmin ediyor. Bu nedenle kriptoya yatırım yapmak için çok fazla artı vardır.

Cosmos’un yenilikçi teknolojisini kullanmak ve Blockchain’lerle rekabet edebilmesi için ATOM Token’ının değerlenmesi gereklidir. Bu nedenle, Cosmos şu anda dikkate alınması gereken en iyi kripto para birimlerinden biridir.

Decentraland (MANA) Metaverse Coin

Decentraland (MANA) Metaverse coin

Decentraland, Metaverse endüstrisinde 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biridir. MANA, sanal dünya açısından The Sandbox’a benzer ve ayrıca dikkate alınması gereken başka bir sağlam kripto para birimidir. Decentraland, Ethereum blok zincirinde bulunan bir sanal gerçeklik (VR) platformudur. Kullanıcılarının içerik ve uygulamaları deneyimlemelerine, oluşturmalarına ve bunlardan para kazanmalarına olanak tanımaktadır.

Decentraland ekosisteminde yürütülen her işlem, platformun yerel kriptosu MANA’da gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu nedenle, MANA piyasaya sürüldüğünden beri çok iyi performans göstermiştir. Decentraland, büyük hacimler ve satışlar kaydeden en popüler sanal gerçeklik platformları arasında yer aldığından, birçok kripto uzmanı MANA’nın diğer DeFi madeni paraları ile karşılaştırıldığında iyi bir yatırım olduğuna inanmaktadır. Decentraland’ın fiyatının uzun vadede daha da artabileceğini düşünülmektedir. Bu nedenle, 2022’de satın alınacak en iyi madeni paralardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Solana (SOL)

Solana (SOL)

2022’de satın alınacak en iyi kripto yatırımları listesinde bir sonraki proje Solana. Solana’ya genellikle Ethereum Killer denilmektedir. Solana, birçok ölçümde Ethereum rakibinden önemli ölçüde daha iyi performans göstermektedir. Solana, akıllı sözleşme anlaşmalarının uygulanmasına izin veren merkezi olmayan bir Blockchain’e ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin, Solana saniyede 65.000’den fazla işlemi gerçekleştirebilirken, Ethereum 16 işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ücretlerle ilgili olarak, Solana ayrıca ağındaki işlemler neredeyse sıfıra yakın olduğu için iyi bir seçimdir. Ethereum ise Solana’ya kıyasla son derece pahalı kalmaktadır.

İlginç bir şekilde, iki yıl önce kripto para 0,78 dolardan işlem görürken Solana’ya 1.000 dolar yatırmış olsaydınız, 1.282 SOL almış olacaktınız. Bugünkü fiyatla, bu yatırım 115.205.128 dolar değerindedir. Solana fiyat tahminlerine göre, SOL token’ının önümüzdeki beş yıl içinde yüzde 1550’nin üzerinde artması beklenmektedir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, uzun vadede satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerindendir. Aynı zamanda 2022’de en iyi meme kriptolarından biri olarak kabul edilmektedir. Dogecoin gerçekten de geçen yıl satın alınan en popüler kripto paralardan biriydi. Elon Musk, Dogecoin hakkında sık sık olumlu bir şekilde tweet attıktan sonra meme coin’in büyük fiyat getirileri elde etmesine yardımcı oldu.

Dogecoin, dünyanın en popüler 20 kripto para birimlerinden bir tanesidir. Popülaritesiyle paralel olarak Dogecoin, kitlesel olarak benimsenmeye devam etmektedir. Analistler, DOGE’nin yatırımcılara sunmak için daha fazla yukarı yönlü potansiyele sahip olduğuna inanmaktadır. Dogecoin fiyat tahminlerine göre, meme paranın 2022’nin sonuna kadar 1 dolara ulaşması beklenmektedir.

The Graph (GRT)

The Graph (GRT)

The Graph, yakından izlemeniz gereken en iyi kriptolar listesinin başka bir parçasıdır. Graph, Ethereum ve InterPlanetary File System (IPFS) gibi ağlara veri sorgulamak için merkezi olmayan bir indeksleme protokolüdür. Blockchain verilerini düzenlemeye ve GraphQL aracılığıyla kolayca erişilebilir hale getirmeye odaklanan küresel bir API çalışmasıdır.

Graph, yalnızca proje Blockchain ağlarının verilerini endekslemesine izin verdiği için değil, aynı zamanda Graph’ın temel indeksleme teknolojisini kullanarak ağlar tarafından çok daha verimli çalışabileceği için 2022’de satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerinden biri sayılmaktadır. The Graph fiyat tahminine göre, token’ın 2022’nin sonunda 1 doların üzerine çıkması, 2023’te 2,45 dolara ve 2025’te 4,81 dolara yükselmesi beklenmektedir.

BNB (BNB) Metaverse coin

Bnb Coin (BNB)

2022’de satın alabileceğiniz en iyi kripto para birimlerinin sonuncusu kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken BNB’dir. Binance Coin (BNB), popüler kripto borsası Binance tarafından oluşturulmuştur. Ayrıca hem Binance Chain hem de Binance Smart Chain’deki yerel token’dır. Binance Coin’in temel amacı, Binance platformunda işlem ücretlerini ödemek için alternatif bir yol sunmaktır. Artık BNB, Binance ekosisteminin ötesinde, Blockchain ve Blockchain dışı şirketler arasında kullanılabilecek yardımcı token’lerden biridir.

Uzmanların tahminlerine göre, BNB iyi bir alım yerindedir. Geçtiğimiz boğa döneminde, popüler kripto 689 doların üzerinde en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Ayrıca 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, BNB token’ı değerinin yüzde 619.000’in üzerinde arttığı anlamına gelmektedir.