• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 07 Haziran, 2022, Salı 22:56

Euler XYZ, Finansman Turunda 32 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Merkezi olmayan finans (DeFi) kredi platformu Euler XYZ yaptığı açıklamada, Haun Ventures tarafından düzenlenen bir finansman turunda 32 milyon dolar yatırım  topladıklarını duyurdu. Euler XYZ, Finansman Turunda 32 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Merkezi olmayan finans (DeFi) kredi platformu Euler XYZ yaptığı açıklamada, Haun Ventures tarafından düzenlenen bir finansman turunda 32 milyon dolar yatırım  topladıklarını duyurdu. Finansman turuna katılan risk sermayeleri arasında Variant, FTX Ventures, Coinbase Ventures, Jump Crypto, Jane Street ve Uniswap Labs Ventures gibi dev isimler bulunuyordu. Euler XYZ ekibi , finansman turunda topladıkları fonu bu ay içinde faaliyete geçmesi beklenen Euler DAO'nun hazine varlıklarını çeşitlendirmek için kullanmayı planlıyor. Paylaşılan verilere göre "DAO hazine çeşitlendirme turu" olarak sınıflandırılan son finansman tunu ile birlikte 2 yaşındaki platform değerini 375 milyon dolara kadar yükseltti. Kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen, DeFi (merkezi olmayan finans), akıllı sözleşmelerde kilitli toplam 105 milyar dolardan fazla değer kitli durumda.

Haun Ventures bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Euler XYZ, DeFi'de örnek teşkil eden kripto varlıkları ödünç verme ve ödünç alma ile ilgili riskleri ele almak için benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. Bu tür yenilikçi çözümler, borç verme ve ödünç alma protokolleri kripto pazarlarının temel taşı olarak hizmet ettiğinden özellikle önemlidir.

Euler XYZ Nedir ?

2020 yılında kurulan Euler XYZ, Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edilen bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan velayet dışı bir protokoldür. Platform, uzmanların yaptığı teknik incelemeye göre kullanıcıların çoğu kripto para birimini riske dayalı varlık katmanları aracılığıyla ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanır. Euler XYZ, “insanların ödünç verebileceği ve ödünç alabileceği varlıkları demokratikleştirmek” amacıyla, kullanıcıları bir varlığın fiyatındaki ani düşüşlerden ve borçlunun borcunu yeterince geri ödeyemeyen müteakip tasfiyelerden korumaya çalışmaktadır.

Euler'in kurucusu Michael Bentley yaptığı bir röportajda şunları söyeledi:

Euler' protokolünü oluştururken, ana hedefimiz, diğer protokollerde varlıkları listelemek için gereken birçok adımdan kaçınmak ve bu tür borç verme ve borçlanmayla ilişkili risklerin uygun şekilde ele alınıp azaltılabilmesini sağlamaktı.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşe rağmen risk sermayeleri protokol girişimlerine yatırım yapmaya devam ediyor. Bitadam'ın paylaştığı haberlere göre Near ekosisteminde bulunan en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Bastion A Serisi finansman turunda 9 milyon dolar, non-fungible token (NFT) için bir borç verme protokolü olan MetaLend 5 milyon dolar, faizsiz kredi protokolü Hedge Labs 3.7 milyon dolar yatırım topladı.