• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Teknoloji 26 Nisan, 2022, Salı 07:51

Elon Musk, Twitter'ı satın aldı! Resmen açıklandı!

Günlerdir konuşulan Twitter'ın satışı sonunda resmen gerçekleşti. Elon Musk, Twitter'ı satın aldı! Elon Musk, Twitter'ı satın aldı! Resmen açıklandı!

Elon Musk, Twitter'ı satın aldı. SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk günlerdir konuşuluyordu. Sonunda Musk, ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı.

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter için hisse başına 54,20 Dolar teklif ederek Twitter’ın tamamına talip olan SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaştı. 

Hemen sonrasında Anlaşma, Twitter tarafından yapılan açıklama ile de doğrulandı.

Twitter’ın tamamının Musk’a ait bir kuruluş tarafından hisse başına 54,20 dolardan satın alınacağı ve Satın Alma işleminin tamamlanmasının ardından Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği de bildirildi.

Konuyla ilgili Musk, ”İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır” açıklamasını yaptı. 

Twitter'ın geleceği ile ilgili konuşan Musk, “Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Benzer Haberler