• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Gündem 24 Mayıs, 2022, Salı 23:50

Doppel, Finansman Turunda 5 Milyon Dolar Yatırım Topladı

NFT sahtekarlığını ve sahteciliği tespit etmek için gerçek zamanlı, zincirler arası bir izleme çözümü olan Doppel bugün paylaştığı bir gönderide, FTX Ventures tarafından düzenlenen finansman turunda 5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu.  Doppel, Finansman Turunda 5 Milyon Dolar Yatırım Topladı

NFT sahtekarlığını ve sahteciliği tespit etmek için gerçek zamanlı, zincirler arası bir izleme çözümü olan Doppel bugün paylaştığı bir gönderide, FTX Ventures tarafından düzenlenen finansman turunda 5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. FTX Ventures tarafından düzenlenen finansman turuna katılanlar arasında Solana Ventures, Polygon Studios, OpenSea Ventures, Dapper Labs, SV Angel, South Park Commons, Script Capital, Spartan Group, Paxos, Punk 6529, Quiet Capital gibi dev risk sermayeleri bulunuyordu. Doppel ekibi, finansman turunda topladıkları yatırımı, tespit becerilerini geliştirmek için kullanmayı ve platformun ekosistemdeki kötü aktörleri daha iyi tanımlamasına ve izlediği mevcut yasa dışı faaliyetleri genişletmesine olanak tanımak için kullanmayı planlıyor.

Doppel'in kurucu ortağı ve CEO'su Kevin Tian yaptığı bir röportajda şunları söyledi :

NFT sahiplerini ve yaratıcılarını doğrulamak, güvenceye almak ve korumak için bir platforma duyulan ihtiyaç nedeniyle Doppel'i piyasaya sürdük. Bu yatırım turu, Doppel için bir dönüm noktasıdır ve platformu ölçeklendirmemize, işlevleri artırmamıza ve tüm NFT ekosisteminin güvendiği bir platform oluşturmaya devam etmek için ekibimizi büyütmemize olanak tanıyacaktır.

Doppel Nedir ?

Kevin Tian tarafından 2022 yılında oluşturulan Doppel, içerik oluşturucular, koleksiyoncular ve NFT pazar yerleri için güven altyapısı oluşturarak NFT ekosistemine yardımcı olmak amacıyla piyasaya sürüldü. Son teknoloji bilgisayar vizyonu ve AI algoritmaları ile desteklenen platform, NFT üreticilerinin fikri mülkiyetini korur ve NFT'lerin satılmasını, satın alınmasını, satın alınmasını takip eder. Gelecekte piyasa manipülasyonlarını ve kötü niyetli sözleşmeleri görme hırsıyla sahte NFT'leri ve kötü aktörleri tespit edebilir. Doppel artık Ethereum ve Solana blok zincirilerini destekliyor ve Polygon NFT'ler Flow ekosistemini destekleyecek ve 2022 yılının sonuna kadar blok zincirleri eklemeye devam edecek. Doppel, sahte NFT eserlerini 1 dakikadan kısa sürede tespit edebildiğini iddia ediyor ve 37 milyondan fazla NFT'yi potansiyel kopya veya kopya olarak belirledi.

Son günlerde büyük düşüşler yaşayan kripto para piyasasına rağmen risk sermayeleri tarafından NFT endüstrisine yatırım yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde, NFT girişimi Co:Create'nin 25 milyon dolar, NFT araç protokolü Zora'nın 50 milyon dolar, NFT tabanlı play-to-earn (P2E) oyunu Apeiron'un ise 13.5 milyon dolar yatırım topladıklarını paylaşmıştık.