• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 24 Mayıs, 2022, Salı 19:06

DeWi Donanımı Üreticisi Hexagon Wireless, Finansman Turunu Tamamladı

Merkezi olmayan kablosuz teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Hexagon Wireless paylaştığı gönderide, Hypersphere Ventures, Mechanism Capital, Superfluid Group, Inc. ve Salvador Gala gibi stratejik melek yatırımcıların katılım sağladığı finansman turunda 2 milyon dolar ​​sermaye topladıklarını duyurdu.  DeWi Donanımı Üreticisi Hexagon Wireless, Finansman Turunu Tamamladı

Merkezi olmayan kablosuz teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Hexagon Wireless paylaştığı gönderide, Hypersphere Ventures, Mechanism Capital, Superfluid Group, Inc. ve Salvador Gala gibi stratejik melek yatırımcıların katılım sağladığı finansman turunda 2 milyon dolar ​​sermaye topladıklarını duyurdu. 

Düzenlenen finansman turunda toplanan fon ile Hexagon Wireless,  DeWi donanımını geliştirmeye ve dağıtmasına, ekibini sürdürmesine ve genişletmek için kullanmayı planlıyor. Hexagon Wireless, DeWi madencilik donanımını geniş çapta dağıtmak ve yaygınlaştırmak için gayrimenkul sahipleri ve altyapı şirketleri de dahil olmak üzere kurumsal ortaklarla birlikte çalışmaktadır.

Mechanism Capital Ortağı Brian Fakhoury yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

Herhangi bir blok zinciri (bitcoin ile başlayarak) için fiziksel altyapıyı ölçeklendirmek, sürekli olarak değerli bir iş oldu" dedi. Merkezi olmayan kablosuz ağlar, ölçekli dağıtım ve profesyonel operasyon özelliği sayesiye, ödül dağıtma ihtiyacını azaltır ve bunun yerine bu ağların büyümesine katılımına izin verir. Hexagon, bu pazarın genişlemesinden mükemmel bir şekilde yararlanabilecek bir konumda bulunuyor.

Hexagon Wireless Nedir ?

O'Leary Ventures'ın eski Başkanı Alex Kenjeev tarafından kurulan Hexagon Wireless, merkezi olmayan kablosuz (DeWi) adı verilen gelişmekte olan bir endüstride kablosuz teknoloji ve kriptonun kesiştiği noktada ortaya çıkan bir girişimdir.

Merkezi olmayan kablosuz (DeWi), kablosuz ağlar oluşturmak ve sürdürmek için devrim niteliğinde yeni bir modeli temsil etmektedir. DeWi, herkesin kablosuz kapsama alanı oluşturan donanımı satın almasına ve dağıtmasına izin vererek, spektrum ve internet bağlantısının sahipliğini ve erişimini yaygınlaştırır ve demokratikleştirmeyi planlıyor. DeWi ağları ayrıca mevcut, merkezi ağlardan çok daha ucuza veri aktarımı ve bağlantı sunma özelliği ile öne çıkmaktadır. Bunun nedeni ise, kira, ve spektrum satın alımları, bir kablosuz taşıyıcı yerine bir DeWi ağının her bir dağıtıcısına dağıtılmasıdır. DeWi cihazına sahip olan kullanıcılar ve şirketler, sağladıkları kapsamın kalitesine ve aktarılan veri miktarına bağlı olarak çeşitli protokollerden kripto para birimleri ile telafi edildiğinden DeWi donanımını satın almaya ve dağıtmaya teşvik edilmektedir.

Hexagon Wireless CEO'su Alex Kenjeev yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

 Kablosuz teknolojisinin geleceği merkezi olmayan bir yapıdadır. Hexagon, DeWi'deki en güçlü ekiplerden birini bir araya getirdi ve biz, kablosuz iletişimin kilidini açma yeteneğimize inanan olağanüstü bir yatırımcı grubunu aramıza katmaktan mutluluk duyuyoruz