• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Metaverse 22 Haziran, 2022, Çarşamba 19:33

DappRadar: Bu GameFi Coinleri Kışa Rağmen Büyüyor!

Blockchain oyunları, Salı günü yayınlanan en son DappRadar x BGA Games Report #5’in konusuydu. Rapor, GameFi coin ve metaverse piyasalarına gelen sağlıklı ekosistemlere ve yatırımlara bakıyor. DappRadar raporu: GameFi coin piyasası, kripto kışına rağmen büyümeye devam ediyor Devam eden başarılarını ve büyümelerini özetleyen raporda birkaç proje ayrıntılı olarak ele alınıyor. Splinterlands, Illuvium, Galaverse ve STEPN platformlarına yeni oyuncular getirmeye ve işlerini büyütmeye devam etti. STEPN, parlamaya devam ederken aylık 2 DappRadar: Bu GameFi Coinleri Kışa Rağmen Büyüyor!

Blockchain oyunları, Salı günü yayınlanan en son DappRadar x BGA Games Report #5’in konusuydu. Rapor, GameFi coin ve metaverse piyasalarına gelen sağlıklı ekosistemlere ve yatırımlara bakıyor.

DappRadar raporu: GameFi coin piyasası, kripto kışına rağmen büyümeye devam ediyor

Devam eden başarılarını ve büyümelerini özetleyen raporda birkaç proje ayrıntılı olarak ele alınıyor. Splinterlands, Illuvium, Galaverse ve STEPN platformlarına yeni oyuncular getirmeye ve işlerini büyütmeye devam etti.

Bu GameFi Coin Projeleri Kışa Rağmen Büyüyor

STEPN, parlamaya devam ederken aylık 2 milyon kullanıcı kaydetti

DappRadar, bu popüler projelerin çoğu arasındaki ortak bir temanın, oyun yönünün kendisinin sağladığı temel fayda olduğunu iddia ediyor. GameFi ve metaverse projeleri, saf spekülasyondan başka şekillerde NFT’ler ve kripto token’lerinde kullanmaya başlandı. Bunun bir örneği; STEPN’de satın alınabilen ve satılabilen STEPN move-earn(M2E) projesindeki NFT ayakkabılar. STEPN metaverse, oyunun egzersiz yönlerine ek olarak potansiyel olarak bir miktar teşvik sunar.

Bu GameFi Coin Projeleri Kışa Rağmen Büyüyor

Illuvium arazi satışı 72 milyon dolar getiriyor ve gelecekteki NFT satışları için plan hazırlıyor

Rapor, oyunun kendisinin, en azından kısmen, 2022’nin ikinci çeyreğinde metaverse bağlamında fayda gösterdiğini gösteriyor. Bitcoin Haziran ayının başlarında düşerken, Blockchain oyunu Illuvium 20.000 arazi sattı. Bu esnada Illuvium, 4,018 Ethereum (ETH) üretti.

Rapor ayrıca, Splinterlands’in Mayıs ayından bu yana 350.000 günlük benzersiz aktif cüzdan (UAW) tuttuğunu gösteriyor. Ayrıca Nisan ayına göre %4’lük hafif bir düşüşü vurguluyor.

GameFi coin yatırımları tüm piyasaya yayılıyor

bitadam.com olarak aktardığımız üzere, A16z ve Dapper Labs, GameFi ve metaverse teknolojilerine 1,3 milyar dolar yatırım yaptı. Bu da risk sermayesi ilgisinin ve desteğinin devam ettiğini gösteriyor. Merkezi olmayan Blockchain Flow, NBA Top Shots gibi metaverse ile ilgili girişimlerini desteklemek için Dapper Labs’tan 725 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Rapora göre, piyasadaki kargaşaya rağmen Mayıs ayından bu yana 1,4 milyar doların toplandığı Blockchain oyunlarına sermaye aktığını görmek olumlu bir işaret. Yazılı olarak, bu yıl toplanan sermayenin %33’ü altyapı projelerine yönelikti. Diğer %25’i metaverse oyun projelerine aktı. Ayı piyasanın ortasında bile, bu sektöre olan ilgi yavaşlamıyor.

Şu anda, Metaverse ile ilgili teknolojiler hala bir kuluçka döneminde. Bununla birlikte, muhtemelen önlerinde uzun bir yol var. Birlikte çalışabilirlik sorunları, güvenlik endişeleri, yasal netlik, kullanımlar ve yanlış kullanımlar, piyasa istikrarsızlığı ve zayıf piyasa duyarlılığı, genç teknoloji için büyük engeller olmaya devam ediyor.

Sonuç olarak, Blockchain oyunları, bu ayı piyasasında gerçek bir hayatta kalan olduğunu kanıtlıyor. Sonunda, sürükleyici oyun mekaniğine sahip çok sayıda Blockchain oyunu görmenin eşiğindeyiz. Oyna kazan oyunlarının önümüzdeki aylarda neler yapacağı merak uyandırıyor.