• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 07 Haziran, 2022, Salı 23:14

Create2Earn Platformu Chillchat 6.5 Milyon Dolar Fon Topladı

Chillchat yaptığı açıklamada, kişiler arası bağlantıları ve işbirliğini teşvik eden "Create2Earn" 2D piksel sanatı sosyal metaverse evreni oluşturmak için düzenlediği token satış turunda 6,5 ​​milyon dolar fon topladığını duyurdu.  Create2Earn Platformu Chillchat 6.5 Milyon Dolar Fon Topladı

Chillchat yaptığı açıklamada, kişiler arası bağlantıları ve işbirliğini teşvik eden "Create2Earn" 2D piksel sanatı sosyal metaverse evreni oluşturmak için düzenlediği token satış turunda 6,5 ​​milyon dolar fon topladığını duyurdu. FTX Ventures ve Crypto.com Capital tarafından yönetilen token satış turuna  Griffin Gaming Partners, Animoca Brands, Spartan Capital, Diamond Hands Ventures, Morningstar Ventures gibi dev risk sermayeleri katıldı. Chillchat ekibi token satış turunda topladıkları fonu, topluluk üyelerinin tümü anında NFT olarak basılabilen kendi dünyalarını, karakterlerini, öğelerini ve evcil hayvanlarını kolayca oluşturabilecekleri sosyal meta veri tabanı platformunu geliştirmek için kullanmayı planlıyor.

FTX Ventures'ın Ortağı Brian Lee yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

FTX her zaman kripto para ekosistemini ilerletmeye çalışıyor, bu nedenle Chillchat platformunun kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe nasıl eğlenceli ve kolay bir şekilde yaklaştığını gördüğümüzde, bunu bir sonraki sosyal ve sıradan oyuncu dalgasını kripto para endüstrisine dahil etmek için mükemmel bir fırsat olarak gördük.

ChillChat Nedir ?

Chillchat platformu, oyuncuların yarattığı yeni bir kimlikle piksel piksel maceraya atlayabileceğiniz, tamamen oyuncuları tarafından yapılmış geniş bir sanal dünya koleksiyonu olan bir sosyal metaverse evrenidir. Chillchat evreninde kim olabileceğiniz veya neler yaratabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur. İleri günlerde, Chillchat metaverse'deki diğer oyuncularla gerçek zamanlı NFT ticaretini mümkün kılacak, oyuncuların arkadaşları ve evcil hayvanları ile maceralara atılmalarına izin verecek. Hatta Chillchat kullanıcıları, kendi NFT mağazalarını veya müzelerini başlatmak için kendi dünyalarını tasarlayabilecek ve hatta dünyalarını oyunlara dönüştürmek için World Engine araçlarını kullanabilecekler.

Chillchat, bu yıl içinde platformunun kullanıma açmayı planlıyor ve Chillchat kullanıcıları için yayınlanan ilk karakterler olan 1.500 benzersiz Origins NFT eserinden herhangi birine sahip olan topluluk üyelerinin piksel düzenleyiciyi kullanmalarına ve yeni oyuncular için yeni Chillchat karakterleri oluşturmalarına olanak tanıyacak. Platform için sürekli geliştirilen daha fazla özellik ile, Chillchat, ilk DEX teklifini (IDO) Raydium'da ilk IEO'sunu ve 2022 yılının sonlarında lansman tarihine daha yakın bir tarihte onaylanacak bir platformda yapacak.

Kripto para piyasasının düşüşüne rağmen risk sermayeleri ve melek yatırımcılar Metaverse endüstrisindeki girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde Metaverse platformu StarryNift'in bir finansman turunda 10 milyon dolar ve Metaverse evreni yaratmaya çalışan Singapur merkezli yeni bir girişim olan BUD'un B serisi finansman turunda 36.8 milyon dolar, fon topladığını paylaşmıştık.