• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 25 Mayıs, 2022, Çarşamba 20:11

Commonwealth, 20 Milyon Dolar Fon Topladı

New York merkezli DAO'lar için bir topluluk yönetimi platformu olan Commonwealth yaptığı açıklamada, düzenlenen finansman turunda 20 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Commonwealth, 20 Milyon Dolar Fon Topladı

New York merkezli DAO'lar için bir topluluk yönetimi platformu olan Commonwealth yaptığı açıklamada, düzenlenen finansman turunda 20 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Düzenlenen finansman turuna katılanlar arasında Spark Capital, Polychain, Jump, Wintermute, Mirana Ventures ve bir grup stratejik yatırımcı bulunuyordu. Bu finansman turundan yaklaşık bir yıl önce Commonwealth, Dragonfly Capital ve ParaFi Capital liderliğindeki bir finansman turunda, 3.2 milyon dolar yatırım toplamıştı. Commonwealth ekibi, düzenlenen finansman turunda topladıkları fon ile, uçtan uca işlevselliği genişletmek ve platformu merkezden uzaklaştırmak için harcamayı planlıyor. Ayrıca platform kitle fonlaması işlevini ve yeni kripto para birimini duyurdu. Ekip, DAO ve platformu daha merkezi olmayan hale getirmek için keni yönetim belirteci olarak $CMN belirtecini piyasaya sürecek. Ortak DAO, platformun temel parametrelerini, fon geliştirmeyi ve platformu yönetecek.

Commonwealth Nedir ?

Kurucu ve CEO Dillon Chen tarafından yönetilen bir platform olan Commonwealth, kullanıcıların tartışma, oy verme ve projeleri finanse etmek için kullanmasının yanı sıra kullanıcıların, kodlama bilgisi olmadan bir DAO oluşturabilir ve yönetişim sözleşmelerini dağıtabilmesini sağlar. Kullanıcılar platform üzerinde kripto-yerel forumları kullanabilir ve yeni fikirleri tartışmak için sohbet edebilirler. Ayrıca tam zincir içi ve zincir dışı yönetişim sağlar; tam bir Anlık Görüntü entegrasyonunu destekler. 2022 yılı içerisinde Common, DAO araçlarının tam olarak birleştirilebilirliğini sağlayan bir uygulama mağazasını kullanıma sunmayı planlıyor.

CEO Dillon Chen yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Kripto para endüstrisinde, token sahiplerinin yönetişim tartışmalarını takip etmeleri için giderek artan bir zorluk oluşturan birden fazla blok zinciri arasında çok bölünmüş durumda. Bu noktada çok sayıda teklifin gerçekleşmesiyle, bir ağlar arası yönetişim panosuna sahip olmak çok önemli.

Platformun halihazırda dYdX, Axie Infinity, NEAR, Solana, BitDAO, Celo, Harmony, Polygon, ve Polygon gibi projeler için 700'den fazla merkezi olmayan toplulukta 60.000'den fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

Kripto para piyasalarının büyük değer kaybetmesine rağmen büyük risk sermayeleri merkezi olmayan özerk kuruluşlara (DAO) yatırım yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde merkezi olmayan özerk organizasyonları (DAO'lar) ana akım haline getirmek için kurulan bir platform olan Syndicate 6 milyon dolar, Metaverse'in ilk 3.0 loncası olan T.E.A.M DAO (TEAM) A Serisi finansman turunda 5 milyon dolar yatırım topladı.