• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 16:31

Co:Create Finansman Turuda 25 Milyon Dolar Fon Topladı

Non-fungible token (NFT) girişimi Co:Create'in NFT koleksiyonlarının kendi tokenlerini piyasaya sürmesine yardımcı olmak için düzenlediği finansman turunda 25 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Co:Create Finansman Turuda 25 Milyon Dolar Fon Topladı

Non-fungible token (NFT) girişimi Co:Create'in NFT koleksiyonlarının kendi tokenlerini piyasaya sürmesine yardımcı olmak için düzenlediği finansman turunda 25 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Andreessen Horowitz (a16z) tarafından yönetilen finansman turuna katılan isimler arasında Gary Vaynerchuk'tan VaynerFund, Packy McCormick's Not Boring Capital, Amy Wu ve RTFKT, fractional.art gibi dev blockchain şirketleri bulunuyordu.

Co:Create CEO'su Tara Fung yaptığı bir röportajda şunları söyledi: 

SEC ve diğer düzenleyici kurumlardan daha fazla rehberliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Gelecekte daha fazla netlik ve daha az belirsizlik elde edeceğimizi umuyorum. Kripto para birimlerine bağlantılı NFT koleksiyonlarına yönelik ilgi, ApeCoin'in devam eden başarısının ardından geliyor.

Yuga Labs geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club NFT koleksiyonlarına bağlı kripto para birimleri üzerinde çalışmalar yapmıştı. ApeCoin (APE), Mart ayının ortasında piyasaya sürüldü ve bir kısmı çeşitli Yuga Labs koleksiyonlarının NFT sahiplerine dağıtıldı. ApeCoin (APE), şimdi yaklaşık 3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Co:Create, finansman turuna katılan ve Yuga Labs'ın ApeCoin tarzında kendi token lansmanlarını izleyen bir avuç önde gelen NFT koleksiyonu ekibiyle zaten görüşmelerde olduğunu açıkladı ve kurulan ortaklıkların detayları önümüzdeki aylarda açıklanması planlanıyor.

Geçtiğimiz yıl popülerleşen NFT endüstrisine yatırım yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde NFT Protokolü Zora ve NFT tabanlı play-to-earn (P2E) oyunu Apeiron sırasıyla finansman turlarında 50 milyon dolar ve 13.5 milyon dolar fon topladı.