• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 15:31

Chainflip Labs, Finansman Turunda 10 Milyon Dolar Topladı

Zincirler arası merkezi olmayan bir kripto borsası inşa eden Berlin merkezli bir girişim olan Chainflip Labs, düzenlediği finansman turunda 10 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Chainflip Labs, Finansman Turunda 10 Milyon Dolar Topladı

DEX girişimlerine yatırım yağmaya devam ediyor. En son zincirler arası merkezi olmayan bir kripto borsası inşa eden Berlin merkezli bir girişim olan Chainflip Labs, düzenlediği finansman turunda 10 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Düzenlenen finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Framework Ventures, Blockchain Capital ve Pantera Capital gibi dev yatırım şirketleri katıldı. Bunun yanı sıra girişim, Ağustos 2021'de özel bir token satışı yoluyla 6 milyon dolar fon toplamıştı. 

Chainflip'in kurucusu ve CEO'su Simon Harman yaptığı bir röportajda şunları söyledi: 

Chainflip'in basit bir arayüz ve paketlenmiş token veya niş cüzdan ihtiyacını ortadan kaldıran kullanıcı deneyimi ile "sermaye verimliliğini mantıksal uç noktaya taşımaya" çalışıyoruz. Gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, kripto para birimlerini bir zincirden diğerine köprüleyebileceğiniz bir şey inşa etmek değil. Kripto para birimi endüstrisindeki merkezi borsanın rolünü değiştirebilecek bir şey inşa etmeye çalışıyoruz çünkü açıkçası hala en yaygın kullanılan çözüm onlar.

Simon Harman, finansman turunda toplanan 10 milyon doların, takıma önümüzdeki üç ila dört yıl boyunca gelişmesi için yeterli olacağını belirtti. Ayrıca, yaklaşmakta olan token satışının gelirlerinin hem Chainflip'in otomatik piyasa yapıcısı (AMM) hem de FLIP tokeninin kendisi için likidite sağlamak için serbest bırakılması planlanıyor.

Chainflip Nedir ?

Simon Harman tarafından kurulan Chainflip, farklı blok zincirleri arasında çapraz zincir takaslarını sağlayan merkezi olmayan, güvenilir bir protokoldür. Uniswap'a benzer, ancak kullanıcıların herhangi bir sarılmış jeton, özel cüzdan veya özel yazılım olmadan büyük blok zincirleri arasında geçiş yapmasına izin verir. Tamamen genelleştirilmiş, merkezi olmayan, ve herhangi bir işlem türünü kullanan herhangi bir zincire entegre edilebilir. Şu anda şirketin 25 çalışanı bulunmaktadır ve toplanan fon ile bu sayının artması planlanıyor.