• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 24 Mayıs, 2022, Salı 20:06

BUD, B Serisi Finansman Turunda 36.8 Milyon Dolar Fon Topladı

Metaverse evreni yaratmaya çalışan Singapur merkezli yeni bir girişim olan BUD, Sequoia Capital India tarafından düzenlenen B Serisi finansman turunda 36.8 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. BUD, B Serisi Finansman Turunda 36.8 Milyon Dolar Fon Topladı

Metaverse evreni yaratmaya çalışan Singapur merkezli yeni bir girişim olan BUD, Sequoia Capital India tarafından düzenlenen B Serisi finansman turunda 36.8 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Düzenlenen finansman turuna BUD'un önceki turlarında olduğu gibi,  Çin odaklı yatırımcılar katılım sağladı. Yatırımcılar arasında ClearVue Partners, NetEase ve Northern Light Venture Capital. Mevcut yatırımcıları GGV Capital, Qiming Venture Partners ve Source Code Capital gibi dev risk sermayeleri bulunuyordu. BUD hızla büyümeye devam ediyor ve Singapur'daki genel merkezinin yanı sıra Shenzhen ve ABD'deki ofislerine yayılmış 130 kişilik bir ekibine yeni isimler katmayı planlıyor. BUD'un bu finansman turu, üç ay içindeki ikinci finansman turu oldu ve toplam değerlemesini 60 milyon dolara çıkardı. 

BUD Nedir ?

2019 yılında iki eski Snapchat mühendisi Risa Feng ve Shawn Lin tarafından kurulan BUD, kullanıcıların herhangi bir kodlama yapmadan, sürükle ve bırak yoluyla soğanlı 3D karakterler, şirin sanal varlıklar ve zengin renkli deneyimler oluşturmasına olanak tanımaktadır.

BUD, aktif kullanıcı sayısını açıklamayı reddetti ancak kullanıcılarının 15 milyondan fazla özel deneyim oluşturduğunu belirtti. Uygulamanın Kasım ayında kullanıma sunulmasından bu yana diğerlerinin katılabileceği oyun oynanabilen sanal alanlar. Kullanıcıların karakterler için tasarladığı kostümler ve aksesuarlar da dahil olmak üzere sanal varlıklar, BUD'un özel pazarında 150 milyondan fazla kez alım-satıma uğradı.

Bu işlemler gelir elde etmek için oldukça verimli bir yoldur, ancak BUD ekibi şimdilik komisyon almamayı tercih ediyor. Belki de kısmen ücretsiz kullanımı ve reklamsız yapısı nedeniyle BUD, Kuzey Amerika, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika'da yaklaşık 40 ülkede en iyi 10 sosyal uygulama arasında yer aldı. Piyasa istihbarat şirketi SensorTower'ın paylaştığı verilere göre, BUD şu anda Tayland ve Vietnam'daki en iyi ücretsiz sosyal Android uygulaması konumunda.

Kripto para piyasasının düşüşüne rağmen Metaverse endüstrisindeki girişimlere yatırım yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde Metaverse platformu StarryNift'in, Susquehanna International Group (SIG) liderliğindeki bir finansman turunda 10 milyon dolar fon topladığını paylaşmıştık.