• BTC / USD$29.489,26 
  • ETH / USD$1.967,78 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$193,10 
Yatırım 11 Mayıs, 2022, Çarşamba 19:03

Branch, Finansman Turunda 12.5 Milyon Dolar Topladı

Blockchain tabanlı oyun girişimi Branch, Çarşamba günü yaptığı açıklamada oyna-kazan oyunu oluşturmak için düzenlediği bir finansman turunda 12,5 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Branch, Finansman Turunda 12.5 Milyon Dolar Topladı

Blockchain tabanlı oyun girişimi Branch, Çarşamba günü yaptığı açıklamada oyna-kazan oyunu oluşturmak için düzenlediği bir finansman turunda 12,5 milyon dolar fon topladığını duyurdu. Finansman turuna katılanlar arasında Mechanism Play, TCG Crypto, Dragonfly Capital, Polychain, Coinbase Ventures, Three Arrows Capital ve Polygon Studios CEO'su Ryan Wyatt yer alıyor.

Branch ortak kurucusu Dayton Mills, piyasaya sürecekleri oyna-kazan oyununu "Animal Crossing Minecraft ile biraz Runescape ile buluşuyor" olarak isimlendiriyor. Geçtiğimiz yıl popülerleşen non-fungible token (NFT) oyun sektöründeki çeşitli oyunlardan popüler mekanikleri alıyor ve bunları tek bir tarayıcı tabanlı, oynaması ücretsiz olarak birleştiriyor.

Dayton Mills yaptığı bir röportajda

Oyunun içerisinde kazanmak, onları oynamak için önceden bir NFT satın almanızı gerektiriyor. Fakat bizim dünyamızda, NFT'nin ne olduğunu asla bilemeyebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Dayton Mills, piyasaya sürecekleri oyunun, sanal gayrimenkule yatırım yapmak isteyen ABD merkezli kullanıcılardan, gelir elde etmek isteyen Axie Infinity tipi oyunculara ve sıradan oyunculara kadar, küresel oynayarak kazanılan oyuncu tabanından çok sayıda kullanıcı çekeceğine inanıyor. Branch, oyununun tam sürümünün yaz aylarında bir süreliğine yayınlanacağını ve nihai ürünün ideal olarak haftalarca oluşturulacağını açıkladı.