• BTC / USD$29.931,94 
  • ETH / USD$2.029,48 
  • XRP / USD$0,43 
  • DOGE / USD$0,09 
  • BCH / USD$198,90 
Yatırım 05 Mayıs, 2022, Perşembe 21:21

Blockchain Tabanlı Oyun Stüdyosu InfiniGods, Finansman Turunu Tamamladı

Blockchain Tabanlı Oyun Stüdyosu InfiniGods, Finansman Turunu Tamamladı

Blockchain tabanlı bir oyun geliştirme stüdyosu olan InfiniGods, bugün paylaştığı bir duyuruda düzenlenen finansman turunda 9 milyon dolar fon topladıklarını açıkladı. Pantera Capital tarafından yönetilen finansman turuna katılanlar arasında Framework Ventures, Jefferson Capital, Animoca Brands ve Double Peak yer aldı. InfiniGods ekibi, finansman turunda toplanan fonu, bir yönetişim belirtecini geliştirmeye ek olarak, oyun içi yardımcı programa sahip, non-fungible token (NFT) içeren üç adet oyunu yayınlamak için kullanmayı planlıyor.

InfiniGods Nedir ?

Tecrübeli yöneticilere sahip olan blockchain tabanlı oyun geliştirme stüdyosu olan InfiniGods, mitolojik öğeler içeren, bulmacalar, stratejiler ve şehir kurma gibi oyunlar içeren web ve mobil oyunlar piyasaya sürmektedir. InfiniGods'ın ortak kurucuları olan Damon Gura ve Owen O'Donoghue yaptığı bir röportajda, InfiniGods'un blok zinciri tabanlı oyunları yaratırken öncelikle kullanıcı deneyimine odaklandığını ve özellikle oyuncuları Web3 evrenine dahil etmeye hevesli olduklarını belirtti. Bununla birlikte, ekip hala blok zinciri tabanlı finansal sistemlerini sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirmeyi planlıyor.

Özellikle son yıllarda popülerleşen blockchain tabanlı oyun endüstrisi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde birer blockchain tabanlı oyun girişimi olan Ola GG, T.E.A.M DAO'nun finansman turlarında sırasıyla 8 milyon dolar ve 5 milyon dolar fon topladıklarını paylaşmıştık.