• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 26 Mayıs, 2022, Perşembe 21:50

Blockchain Oyunu Cantina Royale, Finansman Turunda 4.5 Milyon Dolar Topladı

Elrond blok zinciri üzerine kurulmuş P2E tabanlı blockchain oyunu Cantina Royale paylaştığı duyuruda, Elrond ve Mechanism Capital tarafından yönetilen finansman turunda 4.5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Blockchain Oyunu Cantina Royale, Finansman Turunda 4.5 Milyon Dolar Topladı

Elrond blok zinciri üzerine kurulmuş P2E tabanlı blockchain oyunu Cantina Royale paylaştığı duyuruda, Elrond ve Mechanism Capital tarafından yönetilen finansman turunda 4.5 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Finansman turuna çeşitli alanlarda faaliyet gösteren yatırımcılar katıldı. Finansman turuna katılan isimler arasında Crypto.com Capital, Animoca Brands, Morningstar Ventures, GBV Technologies, Merit Circle, Skynet EGLD, Exnetwork Capital, PathDAO, Good Games Guild (GGG), EGLD.GG gibi dev isimler bulunuyordu.

Elrond Network Kurucu Ortağı ve COO'su Lucian Todea yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Elrond'un internet entegrasyonu sayesinde Cantina Royale tarafından öne sürülen benimseme modeli, nispeten dar blok zincir oyun alanını kırma ve küresel izleyicilere ulaşma şansı çok yüksek, kesintisiz kullanım sayesinde milyonlarca oyuncuya heyecan verici eğlence deneyimleri ve kripto tarafında sıfır ek sürtünme sunuyor.

P2E Tabanlı Blockchain Oyunu Cantina Royale Nedir ?

 Lihtenştayn merkezli Elrond blok zinciri üzerinde inşa edilmiş olan Cantina Royale, iOS ve Android işletim sistemlerinde oynamasıüÜcretsiz P2E oyunudur. Piyasadaki ilk gerçek zamanlı ücretsiz ve oynayarak kazan (P2E) nişancı metaverse oyunlarından biri olan Cantina Royale, Elrond blok zinciri ekosisteminin en son ürünüdür.
GameFi ve web3'ün sınırlarını zorlayacak yer. Cantina Royale, oyuncuların farklı NFT koleksiyonlarını kullanmalarına ve onları PVP ve PVE görevlerine götürmelerine izin veren bir nişancı oyunudur.

Elrond blok zincirinin yüksek hızlı, çevre dostu bir blok zinciri olmasından dolayı, Cantina Royale ekibi bu özelliklerini tam kapasitesini kullanmayı amaçlıyor
Ayrıca Cantina Royale, Verko'nun ödeme ve cüzdan yönetim sistemini kullanarak Apple ve Google mağaza politikası ile uyumluluk sağlamaktadır. Bu  çözüm sayesinde oyuncular, NFT'leri cihazlarında barındırmak zorunda kalmadan doğrudan Apple ve Google uygulama içi satın alma işlemleri aracılığıyla satın alabilecekler. Bir oyuncu maçlarda kazandığı ödülleri, doğrudan cüzdanına gelecek.

Kripto para birimilerinin büyük düşüş yaşamasına rağmen yatırımcılar NFT'lerin popülaritesini göz ardı etmedi ve oyuncuların daha fazla para kazanmasına yardımcı olmak için oyna-kazan oyunları sunmak için yükselen yeni blok zinciri platformlarına yatırım yapmaya devam etti. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde, NFT tabanlı play-to-earn (P2E) tanrı oyunu Apeiron'un, Solana tabanlı play-2-earn (P2E) oyunu Nyan Heroes'in ve Sacramento merkezli blockchain oyun şirketi Azra Games'in düzenledikleri finansman turlarından sırasıyla 13.5 milyon dolar 7.5 milyon dolar ve 15milyon dolar fon topladıklarını paylaşmıştık.