• BTC / USD$29.484,36 
  • ETH / USD$1.966,80 
  • XRP / USD$0,41 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$194,40 
Yatırım 06 Mayıs, 2022, Cuma 23:55

Blockchain Oyun Stüdyosu Cometh, Finansman Turunda 10 Milyon Dolar Topladı

Paris merkezli blockchain oyun stüdyosu Cometh, risk sermayesi şirketleri White Star Capital, Stake Capital tarafından düzenlenen finansman turunda 10 milyon dolar fon topladı. Blockchain Oyun Stüdyosu Cometh, Finansman Turunda 10 Milyon Dolar Topladı

Paris merkezli blockchain oyun stüdyosu Cometh, risk sermayesi şirketleri White Star Capital, Stake Capital tarafından düzenlenen finansman turunda 10 milyon dolar fon topladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Serena, Shima Capital ve IDEO CoLab Ventures gibi dev yatırım şirketleri yer aldı. Finansman turunda toplanan sermaye ile Cometh ekibi, kullanıcıların getiri yaratan NFT'lere sahip olmalarını sağlamayı ve Hem DeFi hem de NFT özelliklerini tek bir oyun deneyimine entegre etmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra ekip finansman turu ile birlikte, ikinci oyunları olan Cometh Battle'ı piyasaya sürdü ve oyuna kısa süre içerisinde 10.000'den fazla kullanıcı katıldı

White Star Capital'in genel ortağı Sep Alavi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Cometh, bugün oyun, sosyal medya, e-ticaret, eğlence ve DeFi dahil olmak üzere birçok dikey alana dokunuyor. Cometh gerçek bir yeni nesil oyna-kazan oyunlarına güç veren son oyun platformu konumunda yer alıyor.

Cometh Nedir ?

Blockchain teknolojisine dayanan Fransız girişimi, bir dizi kripto tabanlı araçla birlikte DeFi protokolleriyle sorunsuz bir şekilde bağlanabilen oyunlar yaratıyor. Ayrıca platform, ünlü markaların non-fungible token (NFT) yaratmasına yardımcı oluyor. Örneğin  önde gelen güncel sanat sergisi Venedik Bienali  ileriki günlerde yapacağı sergisinde çalışmalarını sergilemek için Cometh teknolojisini kullanacak.

Metaverse dünyasına ve blockchain oyunlarına yatırım yağmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberlerde Solana tabanlı oyun girişimi Untamed Planet ve Web3 oyun platformu LootRush, düzenledikleri finansman turlarında sırasıyla 24 milyon dolar ve 12 milyon dolar fon topladı.