• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Yatırım 25 Mayıs, 2022, Çarşamba 18:00

Babel Finance, B Serisi Finansman Turunda 80 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Kurumlara yönelik bir dizi kripto finansal ürün sunan Babel Finance bugün paylaştığı gönderide, düzenlenen B Serisi finansman turunda  80 milyon dolarlık yatırım toplayarak değerlemesini 2 milyar dolara yükselttiklerini duyurdu. Babel Finance, B Serisi Finansman Turunda 80 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Kurumlara yönelik bir dizi kripto finansal ürün sunan Babel Finance bugün paylaştığı gönderide, düzenlenen B Serisi finansman turunda  80 milyon dolarlık yatırım toplayarak değerlemesini 2 milyar dolara yükselttiklerini duyurdu. Düzenlenen finansman turuna katılanlar arasında Jeneration Capital, 10T Holdings, Dragonfly Capital , BAI Capital ve Circle Ventures gibi dev isimler bulunuyordu. Babel ekibi, finansman turunda toplanan yatırımları küresel genişlemesini hızlandırmak ve uyum çabalarını sürdürmek için kullanmayı planlıyor.

Babel'in kurucu ortağı ve CEO'su Del Wang yaptığı röportajda şunları söyledi:

Kripto para birimlerindeki yatırımlarını yönetmek için daha sofistike finansal araçlar aradıkları için bu gruptan gelen talep güçlü durumda.

Babel Finance Nedir ?

2018 yılında Çin'deki kripto para madencilerine borç vermek için kurulan Babel Finance,  madencileri ve diğer yatırımcıları hedefleyen bir kripto kredisi işletmesinden kurumsal yatırımcılar için kapsamlı bir kripto varlık yöneticisine dönüştü. Şu anda 500'den fazla kuruluştan oluşan bir gruba ve yüksek net değerli bireylere kripto kredisi ve ödünç almanın yanı sıra portföy yönetimi de dahil olmak üzere hizmet sunmaktadır.


2021 yılının sonunda Bitcoin, Ethereum ve belirli stabilconlerle 3 milyar doların üzerinde ödenmemiş kredi bakiyesine ve türev ürünlerde aylık ortalama 800 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu açıkladı. Opsiyon ürünlerinde 20 milyar dolardan fazla yapılandırdı ve ticaret yaptı. Babel Finance, şu anda Lüksemburg, Hong Kong ve Birleşik Krallık'ta “ilgili işletmeler” için gerekli lisanslara sahiptir ve daha fazla izin almak için Singapur, ABD, Avustralya, Dubai ve Hong Kong'daki düzenleyicilerle birlikte çalışmaktadır. Babel Finance, Asya'nın kripto bağlantı noktası olmak için Hong Kong ile rekabet eden Singapur'da yakın zamanda bir ofis açan birçok kripto şirketinden biri konumundadır. Ayrıca şirket DeFi girişimlerine yatırım yapmaktadır.