• BTC / USD$29.840,80 
  • ETH / USD$1.835,62 
  • XRP / USD$0,40 
  • DOGE / USD$0,08 
  • BCH / USD$187,40 
Gündem 23 Haziran, 2022, Perşembe 23:03

Altcoin Kâhini: Bitcoin Temmuz’dan Önce Bu Seviyeleri Görecek!

Bitcoin çöküşünü önceden öngören analist, dijital varlıkların önümüzdeki günlerde mükemmel trade fırsatları sunacağını söylüyor. “Bitcoin yeni düşüşler görecek, ancak…” İsabetli tahminleriyle tanınan Crypto Capo takma adlı analist, 406.500 Twitter takipçisine yeni Bitcoin öngörülerini paylaşıyor. Analistin, başarılı tahminlerine Kriptokoin.com’un bu makalesinden göz atmanız mümkün. Analist, BTC’nin büyük olasılıkla Temmuz’dan önce yeni düşük seviyeler üreteceğini söylüyor. Ayrıca, aylardır ilk kez yatırımcıların pazara girmesi için yakın bir fırsat öngördüğünü kaydediyor. Analist, şu ifadeleri Altcoin Kâhini: Bitcoin Temmuz’dan Önce Bu Seviyeleri Görecek!

Bitcoin çöküşünü önceden öngören analist, dijital varlıkların önümüzdeki günlerde mükemmel trade fırsatları sunacağını söylüyor.

“Bitcoin yeni düşüşler görecek, ancak…”

İsabetli tahminleriyle tanınan Crypto Capo takma adlı analist, 406.500 Twitter takipçisine yeni Bitcoin öngörülerini paylaşıyor. Analistin, başarılı tahminlerine bitadam.com’un bu makalesinden göz atmanız mümkün. Analist, BTC’nin büyük olasılıkla Temmuz’dan önce yeni düşük seviyeler üreteceğini söylüyor. Ayrıca, aylardır ilk kez yatırımcıların pazara girmesi için yakın bir fırsat öngördüğünü kaydediyor. Analist, şu ifadeleri kullanıyor:

Grafikler düşüş eğilimini koruyor. Muhtemelen bugünlerde yeni düşüşler göreceğiz. Ancak, bu düşüşler iyi alım fırsatları sağlayacak.

Bitcoin

Bitcoin metrikleri ne gösteriyor?

Capo daha sonra Elliot Wave Teorisi’ni kullanarak Bitcoin baskınlık grafiğini (BTC.D) analiz ediyor. BTC.D, toplam kripto piyasası değerinin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu takip eden bir metrik. Yükselen bir BTC.D, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı yükseldiğini işaret ediyor. Veya altcoin’lerin değer kaybettiğini ve piyasa değeri açısından lider kripto paranın artı kaydettiğini gösteriyor.

BTC.D grafiklerine bakıldığında Capo, Bitcoin’in hakimiyetinin yerel bir tabana ulaştığını (4. dalga) ve piyasa payını artırmak üzere olduğunu (5. dalga) söylüyor. Bu da BTC’ye karşı altcoin trade’inin düşeceği anlamına geliyor. BTC.D 5. dalga yerel zirvesine ulaştığında, altcoin piyasaları için yerel bir dip sinyali vermesi gerekiyor. Analist, şunları söylüyor:

BTC.D (Bitcoin hakimiyeti) güncellemesi Wave 4 tamamlandı. Altcoin/BTC paritelerinin düşmesi gereken 5. dalga eksik.

Bitcoin
Kaynak: CryptoCapo / Twitter

Elliot Wave Teorisi, dalgalar halinde tezahür eden kalabalık psikolojisini takip eden teknik bir analiz aracı. Bu şekilde gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin ediyor. Teoriye göre, bir varlık, büyük bir eğilim tersine çevrilmeden önce beş dalgalı bir döngüden geçiyor.

Analist, BTC.D grafiğiyle uyumlu olarak, BTC’nin 16.000 dolar aralığına düşmeden önce kısa ve dik bir yükselişin keyfini çıkaracağını söylüyor. Ancak sonrasında katlanarak patlama yapacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda Capo, şu ifadeleri kullanıyor:

BTC (düşük zaman çerçevesi) yerel dip oluşumu, 16.000-17.000 dolar arasında.

Bitcoin
Kaynak: CryptoCapo / Twitter

“Altcoin’ler sıkışıp kaldı”

Bitcoin, CoinMarketCap’e göre yazı sırasında 20.552 dolarda işlem görüyordu. Bitcoin hakimiyetinin diğer tarafında, BTC.D arttıkça sıkıntı çeken altcoin piyasaları var. Capo, birçok altcoin’in genellikle yukarı yönlü düzeltmelerle biten düşüş parabollerinde sıkışıp kaldığını söylüyor. Capo, örnek olarak merkezi olmayan borsa tokeni Sushi’ye (SUSHI) bakıyor ve şunları ifade ediyor:

Bir şey açık: Birçok altcoin düşüş eğiliminde. Paraboller kırıldığında büyük düzeltmelere (bu durumda yukarı doğru) neden olur. Paraboller henüz bitmedi, ama neredeyse.

Sushi
Kaynak: CryptoCapo / Twitter